Ani piórko nie może być dodane, ani mucha nie może usiąść!

Rozpoczęliśmy po długiej przerwie świątecznej Nowy Rok z Taijiquan. Nasze dwie grupy, zaawansowana i początkująca, dzielnie stawiły się na pierwszych poświątecznych treningach. Zdjęcia poniżej, abyś mogli zobaczyć kulisy praktyki Starego Stylu Yang.

Zaś dla wzbudzenia apetytu na świadomy ruch, kolejna porcja historii i przypowieści z książki mistrza Ly tym razem o mistrzu Yang Luchanie, założycielu taijiquan Szkoły Yang, zwanym „Niezrównanym Yangiem” i o tym jak sprawić, aby ptak, który usiądzie nam na dłoni nie był w stanie odlecieć, oczywiście to wszystko dzięki praktyce taijiquan, i to codziennie, przez szereg lat :-).

„Opowieść ta pokazuje, że wielki mistrz nie dawał przeciwnikowi na uzyskanie żadnego punktu oporu dzięki swojej niezwykłej zdolności łączenia lekkości i „przyklejania się” podczas wchodzenia w kontakt. Ukazuje to wyższość sztuki walki taijiquan, która polega na odrzuceniu idei przeciwstawienia się  sile przeciwnika przy zachowaniu zdolności do zwrócenia jego siły przeciwko niemu samemu.

Zdanie z traktatu Wang Zongyue w obrazowy sposób oddaje konsekwecje tej skrajnie rozwiniętej wrażliwości : « ani piórko nie może być dodane, ani mucha nie może usiąść »”.

Czekamy również i w Nowym Roku na wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć naukę długiej formy taijiquan.

https://fundacjadantian.com/grupa-poczatkujaca/

Poszliśmy już trochę do przodu – ale zawsze dla tych, którzy będą pilnie i zmotywowanie studiować, jest jeszcze szansa nadgonienia grupy początkującej. Do zobaczenia dziś i jutro wieczorem w Liceum przy ulicy Madalińskiego.

 

Taiji_MadalinskiegoTaiji_Madalinskiego_2Taiji_2 Taiji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *