Jedwabne ciało energii

Dotarliśmy już do półmetka naszego qigongowego cyklu w Muzeum Narodowym.

Po ostatnich dwóch upalnych niedzielach, chłodny wiatr przypomniał nam, że kolejne lato odchodzi, na szczęście ciągle pod słonecznym niebem … Zanim przywitają nas prawdziwie jesienne, zimne i deszczowe dni, warto przygotować nasze organizmy na nieuchronny szok termiczny.  Trudno zaś tu o lepszy zestaw ćwiczeń niż Ba Duan Jin, czyli Osiem Kawałków Brokatu.

Zanim przystąpiliśmy do tkania naszego jedwabnego ciała energii, rozgrzaliśmy się się  „po syberyjsku”, a zwłaszcza energią szamańskiego, spontanicznego rytmu pierwotnego qigongu. Zaraz potem, po krótkim przypomnieniu jak to się czuje, kiedy wchodzi się w skórę groźnego niedźwiedzia, odlatując następnie w przestrzeń lotem majestatycznej czapli, przystąpiliśmy do tkania naszego zdrowotnego brokatu.

Zadbaliśmy o nasze potrójne ogrzewacze, zapobiegliśmy zawaleniu się niebios, rozdzieliliśmy niebo i ziemię, strzelaliśmy z łuku do orła, potem jak mądre sowy spojrzeliśmy na księżyc w pełni, usunęliśmy nadmiar ognia z serca, zadbaliśmy o naszą pre- i postnatalną energię Nerek, kondensowaliśmy energię wewnętrzną, wysyłając ogniste spojrzenie, a na koniec zapobiegliśmy wszelkim chorobom, wibrując naszą jaspisową kolumną.

Cieszymy się, że tak wielu z Was ukończyło ten dzisiejszy maraton zdrowia! Dowodem krótka relacja filmowa poniżej.

Jak zawsze, zachęcamy do codziennych ćwiczeń z energią świadomego ruchu – sporo praktycznych wskazówek znajdziecie na  https://fundacjadantian.com/cwiczenia/

W kolejną niedzielę, 25/09,  czeka nas „Lecząca moc wibracji”, a jeśli ktoś nie chce tak długo czekać na następne spotkanie z prozdrowotnymi ćwiczeniami z Dalekiego Wschodu, zapraszamy na nasze zajęcia w tygodniu zgodnie z kalendarzem.