Meridian pęcherzyka żółciowego z pielęgniarkami w tle :-)

Ostatnie zajęcia w Domu Lekarza Seniora odbyły się znowu w większej grupie ćwiczących, w skład której weszła ekipa reprezentacyjna, czyli tzw. Domownicy oraz studentki Pielęgniarstwa II Stopnia. Cieszy nas to niezmiernie i z niecierpliwością czekamy aż Zachodnia i Tradycyjna Medycyna Chińska zaczną w pełni współpracować na rzecz utrzymania i odzyskiwania zdrowia!

A póki co, czekając, oczywiście ćwiczymy!

Ćwiczenia, które proponujemy można wykonywać na dachu z panoramą na Manhattan, ale i w ogrodzie czy też na tarasie :-), nie mówiąc już o świetnym miejscu jakim jest nasz pokój.

Rotacje torsu – to jest to! Najlepiej kilkadziesiąt powtórzeń, które mają szereg zalet. Otóż po obu stronach talii na poziomie pępka, czyli dokładnie tam gdzie uderzają nasze ręce podczas rotacji przebiega między innymi meridian pęcherzyka żółciowego.

Aktywizowanie tego obszaru nie tylko pomaga leczyć migreny, choroby kobiece, schorzenia prostaty, ale również wspomaga odchudzanie.

Szczyt aktywności pęcherzyka żółciowego przypada na godziny między 23:00 a 1:00, zdecydowanie warto już wtedy spać, ponieważ jest on w fazie pełnienia „ nocnych obowiązków”.

Po całym dniu pracy żółć musi zostać zmetabolizowana, a proces ten może się dopełnić tylko podczas snu, więc czytanie w łóżku do późna i to pod kołdrą – zdecydowanie odpada. Nie jest to najlepsza informacja dla nocnych marków, ale jak kto zechce zainspirować się Szeherezadą, to zawsze może wykonać 1001 powtórzeń w noc!

Zapraszamy do zobaczenia filmiku, który pokazuje miejsce położenia pęcherzyka żółciowego – warto znać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *