Notatki podróżne – Singapur cz. II

Dzisiejsza wyprawa zaprowadziła do chińskiej dzielnicy w Singapurze, czyli Chinatown, a tam wszechobecne małpy, nic dziwnego, to jeszcze jej rok zgodnie z chińskim kalendarzem. Po oswajaniu jetlagu – czyli wielokrotnemu budzenia się w nocy w skutek zmiany czasu – rozpoczęło się polowanie miejskich obrazów. Po drodze, na dzień dobry – cacko samochód o wyjątkowo długich i powabnych rzęsach, a za przednią szybą ułożone rządkiem 10 tygrysich maskotek!

Załączony materiał nakręcony został w dość ciężkich warunkach, gdyż w wielu sklepach jest zakaz robienia zdjęć i filmowania… Legalnie można kupować te wszystkie cuda, kimona, wachlarze, czajniczki, słoiczki z żółtymi płynami, pędzle, rogi zwierzęce, owoce itd. Jeść można również do woli, ale tylko we wskazanych miejscach, jak jadłodajnia czy restauracja. Zaś na stacji metra – odpada, surowo zabronione pod karą krzywny, nawet 500 dolarów singapurskich (prawie 1500zł!) i tu się to respektuje – nikt nic nie je, ani nie pije! czyli  reasumując, ci którzy u nas bezkarnie jedli i pili śniadanko jadąc do pracy komunikacją miejską mogą odetchnąć z ulgą (zajrzeliśmy do netu jak jest w Wwie – to “tylko” 500zł 🙂 ). Smacznego!

Zapraszamy na filmik, niebawem coś jeszcze nakręcimy, ale to już z innego etapu azjatyckiej wyprawy…

Singapur_II_3

Singapur_II_5 Singapur_II_4 Singapur_II_2 Singapur_II_1

5 komentarzy dla "Notatki podróżne - Singapur cz. II"

• kahuna
    19 października 2016 (10:09)
    Odpowiedz

absolutnie uwielbiam! i niemal ciałem, a napewno duchem, przenoszę się w miejsca, które oglądam! <3

• Fundacja Dantian
      19 października 2016 (16:33)
      Odpowiedz

Dzięki, a to dopiero początek 🙂

• Tomek
    19 października 2016 (16:55)

Jestem fanem podróży i Twojego montażu 🙂 <3

• Fundacja Dantian
      19 października 2016 (23:48)
      Odpowiedz

Dzięki, pracujemy dalej, będzie więcej 🙂

• julia
    21 października 2016 (11:33)
    Odpowiedz

Pytanie profanki do wtajemniczonych: Do czego służą te przedmioty przypominające pędzle albo kropidła?
    :j

Masz coś do powiedzenia?