Odświeżający Qigong na plecy!

W poniedziałkowy, marcowy wieczór w Muzeum Azji i Pacyfiku ruszyliśmy z nowym cyklem, tym razem śpiesząc z pomocą osobom z problemami pleców. Co – w krajach rozwiniętych – dotyczy zdecydowanej większości dorosłej populacji. Nic więc dziwnego, że i u nas frekwencja na warsztatach była większa niż zwykle, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach i filmiku. Bardzo nas cieszy, że tylu osobom zależy aby poznać wolne, rozluźniające ćwiczenia na poszczególne partie kręgosłupa i pleców. Choć prezentowany zestaw ćwiczeń wyglądał łatwo, to miał ponad tysiącletnie korzenie oraz współcześnie dowiedzione profilaktyczne i terapeutyczne działanie. Praktykowany codziennie chroni od bólu i napięcia w krzyżu, co na pewno poprawia ogólne samopoczucie,  pozwala rzadziej odwiedzać apteki i lekarzy, a nawet czasem uniknąć chirurgicznego noża.

Kto zatem ma ochotę poprawić kondycję, zdrowie i poznać bezwysiłkowe ćwiczenia regenerujące i tonizujące plecy, zapraszamy na drugi blok warsztatów w poniedziałek 9 marca o 18:00, Solec 24.

 

Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_3 Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_4 Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow Fundacja-Dantian_Qigong-na-bol-plecow_2


2 komentarze dla "Odświeżający Qigong na plecy!"

 • Krysia
  4 marca 2015 (11:11)
  Odpowiedz

  Spóźniłam się nieco z komentarzem do urodzin “Smoków”. Jednak przytoczę fragmencik z książki o mudrach, który doskonale charakteryzuje nasze Smoki: “…W mitologii wschodniej Smok to obraz, który łączy pięć żywiołów – Ziemię, Ogień, Metal, Drzewo, Wodę. Symbolizuje siłę, giętkość, moc, długie życie, mądrość. …”. No i wszystko jasne Panie Janie. Najserdeczniejsze życzenia dla obojga Smoków.
  Krysia J.

  • Fundacja Dantian
   6 marca 2015 (23:23)
   Odpowiedz

   Dziekuję w imieniu naszych wszystkich Smoków! Co do charakterystyki tego znaku, to jak mawaial mój przyjaciel “nie do końca prawda, ale przyjemnie posłuchać” 🙂 Pozdrawiam, J.


Masz coś do powiedzenia?

Some html is OK