Tango taiji w Nowym Roku Małpy!

Wszystkiego Małpiego w Nowym Roku Chińskim 2016 dla wszystkich przyjaciół Fundacji Dantian!

Kolejna impreza noworoczna w Muzeum Azji i Pacyfiku, zaliczona do bardzo udanych i szalonych, dzięki za przybycie! A dla tych co nie dotarli lub nie zmieścili się na przepełnionej sali, mini relacja fotograficzna.

Oj działo się, działo! Był pokaz filmu prezentującego Nowy Rok Chiński na Tajwanie, komentowany przez kustosza MAiP, Macieja Magurę Góralskiego, następnie wystawa broszek i toreb z małpami i zwierzakami, ręcznie wykonanych przez nasze fundacyjne artystki – Kahunę, Nanooka oraz Olę.

Nieoczekiwana zmiana nastroju: porywające Tango Taiji, brawurowo wykonane przez Olę i Sławka, naszych wszechstronnych studentów – prawdziwa rewelacja!

A tuż za nimi, forma taiji bang z … ortopedyczną kulą – pożyczoną spontanicznie od uczestniczki spotkania, w wykonaniu naszego wodzireja Jana, który wcielił się też później w Cesarza z legendy o zodiaku. Następnie prezentacja ruchów zwierząt – qigong noworoczny.

W zastępstwie noworocznych fajerwerków – clue programu: inauguracyjne przedstawienie Teatrzyku Zodiaczek – świeżo powołanego na potrzeby noworoczne. Na scenie historia powstania chińskich znaków zodiaku, w rolach 13 zwierząt-zawodników najśmielsi z przybyłych gości – w specjalnych kostiumach, z ręcznie malowanymi znakami zodiaku.  A na koniec imprezy wspólny taniec Taiji do muzyki à la tango ze wszystkimi przybyłymi. To trzeba było przeżyć!

Gorąco wszystkich pozdrawiamy, życząc w Roku Ognistej Małpy jeszcze więcej zdrowia i świadomego ruchu!

Malpa-Nowy-Rok
Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_2 Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016 kopia Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_3 Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_4 Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_5 Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_6 Maip-Nowy-Rok-Malpy-2016_7