Ćwiczenia na pamięć – plener zdrowia w Jazdowie!

W niedzielne popołudnie w plenerze, pośród Domków Fińskich na ul. Ujazdów, nasza Fundacja Dantian wraz ze swoimi niezastąpionymi wolontariuszami już po raz drugi włączyła się do organizowanych przez stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” obchodów Światowego Dnia Osób z Chorobą Alzheimera. W tym roku odbywały się one pod znamiennym hasłem „Pamiętaj o mnie”. Niestety takich osób przybywa na świecie w szybkim tempie, także i u nas – w Polsce ocenia się ich liczbę na ponad 250 tys. , ale tylko około 10% ma postawioną diagnozę lekarską….

Po rozgrzewce i ciepłych słowach, grupa naszych wolontariuszy wraz z prowadzącym Janem Glińskim zaprezentowała przybyłym gościom Osiem Kawałków Brokatu oraz fragment Starego Stylu Yang Taijiquan. Niezbyt liczna grupa przybyłej, ale za to zaangażowanej publiczności, aktywnie uczestniczyła w ćwiczeniach i otrzymała od organizatorów materiały z opisami naszych ćwiczeń – mamy nadzieję, że nasze ćwiczenia trafią w ten sposób do osób z chorobą Alzheimera, bądź do ich opiekunów. Całemu dniu towarzyszyła seria spotkań i mini wykładów – które z pewnością zaciekawiły niejednego ze odwiedzających. Do zobaczenia za rok!