Instruktorzy

Zaczynając przed 40 laty od jujitsu i karate, trenując następnie tradycyjny łuk japoński (kyudo) od czasu pracy w Tokyo w latach 80-tych, rozpoczął naukę taiji quan i qigong’u, kiedy bardzo częste podróże służbowe uniemożliwiły mu regularne treningi z ponad dwumetrowym łukiem. Od 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. Dzieląc swój czas głównie między Singapur i Polskę, prowadzi w Warszawie kursy i warsztaty taiji quan i qigongu. W 2017 r. został oficjalnie potwierdzony jako nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji.

Trenuje indywidualnie pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2011, zarówno taiji quan, jak i qigong. Uczestniczyła z powodzeniem w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencji na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan w Bułgarii (2011 r.), na Tajwanie (2013 r.) oraz we Francji (2015 r.), w Chinach (2017 r.), W Japonii (2019). Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015, 2016 r.) zdobyła srebrny oraz brązowy medal. Od 2018 jest certyfikowaną instruktorką z formy szabli i miecza Starego Stylu Yang. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem oprawy medialnej dla Studia Dantian. Prowadzi zajęcia w Studio Dantian oraz w Domu Kultury Kadr w Warszawie.


Naukę taiji quan rozpoczęła w 2014 r. pod kierunkiem Jana Glińskiego, doceniając złożoność tej sztuki walki, w której dąży aby każdy ruch był odebrany nie tylko jako synonim lekkości i płynności ale także siły płynącej z wnętrza. Równolegle z taijiquan, w ramach warsztatów Fundacji Dantian, poznawała ćwiczeń tradycyjnego qigongu, takie jak Osiem Kawałków Brokatu, czy Ćwiczenia Pięciu Zwierząt.”