Instruktorzy

Jan_Starszy Instuktor

Główny Instruktor Jan Gliński – doktor nauk fizycznych, zawodowo od ponad 30 lat w międzynarodowym biznesie high-tech, hobbystycznie adept sztuk walki.

Zaczynając przed 40 laty od jujitsu i karate, trenując następnie tradycyjny łuk japoński (kyudo) od czasu pracy w Tokyo w latach 80-tych, rozpoczął naukę  taiji quan i qigong’u, kiedy bardzo częste podróże służbowe uniemożliwiły mu regularne treningi z ponad dwumetrowym łukiem. Od 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. Dzieląc swój czas głównie między Singapur i Polskę, prowadzi w Warszawie kursy i warsztaty taiji quan i qigongu.

Starsza Instruktorka Kaxia KowaleskaStarsza Instruktorka Kaxia Elżbieta Kowalewska – instruktorka qigongu i taiji quan, kwalifikowana instruktorka rekreacji ruchowej – fitnessu psychofizycznego. Pobierała nauki u mistrzów: Yang Juna i Yang Bina (taiji quan rodziny Yang), Liu Zhongchuna (qigong Lecący Żuraw), Daisy Lee (qigong Promienny Lotos) i Sławomira Pawłowskiego (qigong szaoliński).

Przez wiele lat uprawiała jogę. W 2003 r. wyjechała do Chin i poznała chińskie systemy pracy z ciałem. Od 2005 r. należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Taiji Quan Stylu Yang (z 3. stopniem w rankingu tego Stowarzyszenia – odznaka Złotego Orła). Podczas XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2016 r.) zdobyła brązowy medal. Prowadzi zajęcia oraz propaguje profilaktykę i terapię ruchową, a także zdrowy styl życia.

Marzena_Insrtuktor_01Starsza Instruktorka Marzena Rostkowska – magister sztuki, scenograf, ilustrator, zawodowo graphic designer i twórca firmy Nanook Design; hobbystycznie pisze i podróżuje.

Trenuje indywidualnie pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2011, zarówno taiji quan, jak i qigong. Uczestniczyła z powodzeniem w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencji na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan na Tajwanie (2013 r.) oraz we Francji (2015 r.). Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015, 2016 r.) zdobyła srebrny oraz brązowy medal.

Krzysiu

Starszy Instruktor Krzysztof „KO” Operacz – zawodowo informatyk programista, prywatnie – adept sztuk walk i bloger.

Naukę zaczynał od Taiji stylu Yang, który to do tej pory jest jego wielką pasją. Praktykował przede wszystkim Taiji i Qi Gong wg. przekazu mistrza Yang Jwing Minga, ucząc się u jego najbliższych uczniów w Polsce i w Europie. Oprócz tego stykał się także ze stylem Wu, różnymi odmianami stylu Yang (między innymi Lao Jia) oraz stylem Hao. Brał udział w licznych egzaminach i zawodach. Od dłuższego czasu jego podstawową praktyką jest Chuo Jiao Fanzi, uczone w Polsce przez Marka Klajdę, ucznia mistrza Hong Zhi Tiena.

KahunaInstruktorka Katarzyna Kieraś-Kędziak – terapeutka zajęciowa zorientowana na arteterapię. Przez wiele lat zajmująca się zawodowo jubilerstwem i projektowaniem biżuterii. Twórczyni marki Kahuna-aRT. Kilka lat praktykowała jogę Iyengara oraz Ashtangę jogę. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Uczestniczka wielu Kręgów Kobiecych oraz warsztatów rozwoju wewnętrznego.Trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Uczestniczyła w międzynarodowym biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan we Francji (2015) zdobywając złoty puchar w zawodach grupowych oraz srebrny medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Taiji Warszawie (2016 r.). Miłośniczka górskich wędrówek, nurkowania oraz jazdy na rolkach.

Ola kopia

Instruktorka Aleksandra Duda – anglistka i prawniczka, trenerka umiejętności miękkich jak komunikacja, współpraca, kreatywność. Zawodowo  m.in. właścicielka szkoły języków obcych i „project officer” ONZ ds. Rozwoju. Od wielu lat na ścieżce rozwoju osobistego. Trenowała judo, gimnastykę, Hatha Jogę wg. Iyengara, Sri Sri Jogę, ashtangę, od 2006 roku jest certyfikowaną nauczycielką (I i II stopnia) Jogi Kundalini. Asystuje przy szkoleniu nauczycieli Jogi Kundalini, współpracuje ze szkołą i-Sky w Londynie. Od 2014 roku trenuje Taijiquan pod kierunkiem Jana Glińskiego, zdając egzaminy na 2 kolejne stopnie kompetencji. Podczas XIX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015 r.) zdobyła brązowy medal. Lubi górskie wspinaczki, podróże i dobre towarzystwo.

Instruktorka Anna Norenberg

Naukę taiji quan rozpoczęła w 2014 r. pod kierunkiem Jana Glińskiego, doceniając złożoność tej sztuki walki, w której dąży aby każdy ruch był odebrany nie tylko jako synonim lekkości i płynności ale także siły płynącej z wnętrza. Równolegle z taijiquan, w ramach warsztatów Fundacji Dantian, poznawała  ćwiczeń tradycyjnego qigongu, takie jak Osiem Kawałków Brokatu, czy Ćwiczenia Pięciu Zwierząt.”