3 results for group: rada


Andrzej Piotrowski

Andrzej Piotrowski, historyk, absolwent UMCS. Poza pracą zawodową, od około 40 lat zajmuje się dalekowschodnimi sztukami walki. Zaczynał od ju-jitsu, judo, a następnie przez wiele lat trenował tradycyjne taekwondo (ITF) u koreańskich mistrzów w Polsce i we Francji (m.in. u mistrza Kim Yong Ho, 9 Dan). Uczestnik wielu warsztatów taekwondo z twórcą taekwondo Gen. Choi Hong Hi i Mistrzem Park Jung Tae. Jest jednym z współtwórców polskiego tradycyjnego taekwondo (ITF), instruktorem klasy międzynarodowej i sędzią międzynarodowym. Nauczał taekwondo w Lublinie i Warszawie. Od kilku lat ćwiczy Tai Chi, Stary Styl Yang (Jia Lao Jia Taiji Quan) i Qigong w ramach Fundacji Dantian. Zawodowo zajmuje się kwestiami Zarządzaniem Zgodnością (Compliance) w dużych korporacjach międzynarodowych.

Read More


Maciej Góralski

Maciej Góralski, pseud. Magura, polski muzyk, tłumacz literatury buddyjskiej, orientalista. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Muzeologii i Działalności Kulturalnej. Był prezenterem Radiostacji i Radia Kampus, prowadził w Jazz Radiu przez 3 lata swoją autorską audycje muzyczną "Aksamitne podziemie". Od 1985 roku jest pracownikiem warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku, obecnie pełni w nim funkcję kustosza. Badacz kultury Chin i Tybetu, Japonii i Indii. Kolekcjoner sztuki orientalnej, która "ma duszę".

Read More


Ly Chuan Zheng

Ly Chuan Zheng („Antoine Ly”), urodzony w Kambodży w tradycyjnej rodzinie chińskiej, rozpoczął naukę taiji quan w 1972 roku z Deng Sihai, obecnym Głównym Mistrzem 6-tej generacji Starego Stylu Yang Yaiji Quan (Yangjialaojia Taijiquan) na Tajwanie, gdzie od 1970 roku studiował na National Taiwan Normal University w Taipei. Od 1977 roku mistrz Ly mieszka pod Paryżem, propagując i nauczając we Francji i Europie ten styl taiji quan oraz qigong, ćwicząc jednocześnie regularnie na Tajwanie z mistrzem Deng. W 2009 roku mistrz Ly otrzymał z rąk prezydenta Tajwanu wyjątkowe wyróżnienie jakim była Nagroda za Tradycyjną Transmisję Sztuk Walki. Mistrz Ly jest autorem kilku książek, z których ostatnia wydana w 2013 nosi tytuł „Nowe Odczytanie Taijiquan” (tytuł oryginału francuskiego „Nouvelle Lecture du Taijiquan”).

Read More