Program na luty 2019, z energią w zimowy czas!

Zimą, również w parku, wspaniale ćwiczy się w dobrym towarzystwie, ale mamy dla Was nie tylko ćwiczenia … zapraszamy na comiesięczny przegląd atrakcji w Studio Dantian i nie tylko. A zatem:

5 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w MAiP (wstęp wolny), a więc dokładnie w Nowy Rok Chiński, wykład Teoria i praktyka taiji wygłosi Jan Gliński. W tym dniu wykład na temat podstaw teorii taoistycznego taiji miał wygłosić Marek Baliński, twórca Akademii Chen Taijiquan, ale musiał zrezygnować i MAiP zwróciło się do naszego nauczyciela z prośbą o zrobienie prelekcji na podobny temat, co Jan zrobi z przyjemnością gdyż, jak wiecie również z treningów, lubi mówić o tajnikach taiji 🙂

8 lutego o godz. 18.00 w MAiP (wstęp wolny), Przywitanie Nowego Roku Świni Ziemi, prowadzi Jan Gliński. Po raz kolejny Fundacja Dantian razem z MAiP organizuje wspólną celebrację Nowego Roku Chińskiego. Tradycyjnie już spojrzymy na symboliczne zwierzę zodiaku chińskiego nie tylko z perspektywy Państwa Środka, ale również na znaczenie i obraz Świni/Dzika w innych kulturach i mitologiach. Będziemy też mieli wyjątkową okazję, aby zobaczyć krótki występ utworzonej ostatnią jesienią w Warszawie grupy tańca chińskiego, założonej przez doświadczoną tancerkę i instruktorkę tańców chińskich (i nie tylko!), których uczyła się w UK w zespole Arts of China pod okiem Lu Xiaowei. Jeśli wystarczy czasu, wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć „qigong dzika”, specjalnie przygotowany na tę okazję. Spotkaniu będzie towarzyszyć mini-kiermasz.

15 lutego (piątek) o godz. 18.00 w Studio Dantian (wstęp wolny), czeka nas dyskusja panelowa na ciekawy i wielowątkowy temat, „Słowa w terapii” , z udziałem zaproszonych gości: Bartłomieja Gajowca – fizjoterapeuty, praktyka i nauczyciela aikido, Tomasza Chodkowskiego – coacha, autora książki „Szczęście bajkami cerowane”, Bogdana Granickiego, reprezentującego Wydawnictwo Virgo oraz gospodarza Studia, Jana Glińskiego – założyciela Fundacji Dantian, nauczyciela taiji i qigongu, a zawodowo długoletniego menadżera. Będzie też z nami ktoś, kto da świadectwo siły słów w trakcie własnej choroby. Spróbujemy też po raz pierwszy przeprowadzić z tego wydarzenia  transmisję na żywo (więcej informacji wkrótce, dla tych co chcą dołączyć oglądając z domu). Słowa w terapii stanowią niejednokrotnie punkt zwrotny całego procesu. Ich brak potrafi dokuczać, ich siłą jest ich brzmienie, znaczenie, wybór tych, a nie innych. Słowa mają moc. Dlaczego wybieramy te, a nie inne? Skąd bierze ich obrazowość? Dokąd mogą zaprowadzić słowa w terapii? Czy są formą wsparcia, uruchomienia zmian, pierwszym jasnym rozbłyskiem świadomego spojrzenia na samego siebie i rzeczywistą sytuację chorobową? O tych i innych zagadnieniach porozmawiamy z gośćmi spotkania.
Zapraszamy wszystkich, którzy leczą, są leczeni, są ciekawi językowej warstwy słów, lubią je i cenią ich działanie. Podczas spotkania wystawione zostaną książki Wydawnictwa Virgo i będzie można je nabyć.

16 – 17 lutego (sobota – niedziela) zapraszamy do Studia Dantian na dwudniowe warsztaty (płatne): Anatomia Sztuk Walki, prowadzone przez Bartłomieja Gajowca, fizjoterapeutę i długoletniego praktyka aikido. Warsztaty dla ćwiczących sztuki walki: aikido, bjj, dżudo, karate, kung-fu, wing tsun, capoeira, taiji (tai – chi). Będzie można dowiedzieć się jak należy patrzeć na ciało człowieka z punktu widzenia sztuk walki i związanej z nimi fizjoterapii. Jak pracują stawy, co nimi porusza,  w jaki sposób koordynowane są ruchy ciała, czym jest legendarny kręgosłup, jaka jest jego funkcja i co z tego wynika dla sztuk walki, itp. Więcej informacji pod linkiem: http://studiodantian.com/anatomia-sztuk-walki/

22 lutego (piątek) o godz. 18.00, zapraszamy do Studia Dantian na prelekcję: System trawienny wg Ajurwedy (wstęp wolny), którą wygłosi Piyush Mittal, specjalista od ajurwedy i doświadczony jogin. Tym razem zajmiemy się układem trawiennym z punktu widzenia  Ajurwedy – holistycznego sytemu medycznego Indii i Sri lanki. Zaprzyjaźniony już ze Studiem Dantian,  Piyush Mittal opowie  o tym, dlaczego to, co jemy, może być naszym lekarstwem, albo wręcz przeciwnie, może powodować złe samopoczucie, a nawet chorobę.

Zapraszamy również na następujący po tej prelekcji sobotni warsztat, dotyczący tego, co robić aby współpraca z naszym organizmem, szczególnie układem trawiennym, była harmonijna  i służyła dobremu zdrowiu.

23 lutego (sobota) od godz. 10.00 – 16.00, (płatne warsztaty), Pożywienie naszym lekarstwem, poprowadzi Piyush Mittal, Oto relacja z pierwszego spotkania z nim na kanałe Studia Dantian:

Tak więc, mimo że luty jest krótszym miesiącem, sporo będzie się u nas działo! Zapraszamy do zapoznania się ze stroną: www.studiodantian.com oraz do śledzenia kalendarza: są w nim nasze regularne zajęcia: taiji, qigong i joga. W lutym rozpoczynamy dedykowany qigong na kręgosłup i oddech, który będzie stanowił świetne uzupełnienie naszej działalności terapeutycznej, w szczególności z wykorzystaniem AMA (Aktywatora Mięśni Antygrawitacyjnych) oraz Body Detox Medical. Czekamy na Was w ten lutowy czas!