Program na marzec

Każdy dzień jest nowym wyzwaniem i możliwością poznania siebie, otaczającego nas świata, ludzi. Pielęgnowaniem ciekawości. Każdy tydzień przynosi nam nowe propozycje nauki i znalezienia własnego sposobu na zdrowie, na harmonijne życie. Rozpoczynamy nowy cykl marcowych spotkań w Studiu Dantian w najbliższe pięć piątków i sobót.

Już w ten piątek, czyli dzisiaj (1.03.2019) o godz. 18.00, (wstęp wolny), rozmowa „Wprowadzenie do Metody Feldenkraisa” z Jackiem Paszkowskim , rehabilitantem, absolwentem warszawskiej AWF, nauczycielem metody Feldenkraisa. Porozmawiamy o tym jak poszerzyć swoją świadomość ciała poprzez ruch. Jak nauczyć się rozróżniać części ciała i nimi poruszać. Jak kontakt z naszym ciałem i otwarcie go na nowy ruch, zmienia naszą codzienność i podejście do życia, wyzwań.

Z kolei w Dniu Kobiet (8.03.2019) o godz. 18.00, wyjątkowa prelekcja (wstęp wolny): „Przemoc – uświęcona terapia społeczna”, którą wygłosi nasz specjalny gość, prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii, eseista. Cytując za profesorem: „ Chciałbym mówić o tym, że pewne formy przemocy, w szczególności jawne i ukryte mechanizmy wyznaczania kozła ofiarnego i rozprawiania się z nim, zostają uświęcone, nierzadko religijnie, jako metody zmagania się z rozmaitymi stanami kryzysu. Mechanizmy te w pozorny sposób zostają następnie „zweryfikowane” w praktyce i w związku z tym stają się powtarzalne i niemal odruchowe, co oznacza, że społeczeństwa, kultury i religie zawsze są potencjalnie  zdolne do wyznaczenia kozłów ofiarnych, mogących posłużyć rzekomemu „zaleczeniu” przyczyn i skutków doznawanych załamań”.

W kolejny piątek (15.03.2019) o godz. 18.00 – 20.00, po raz pierwszy w Studiu Dantian pokaz japońskiego miecza, (wstęp wolny) „Kata – Japońska metoda kształtowania ciała, ducha i umysłu”, zaprezentowana przez mistrza Soke Masanori Ogawa, który od dziecka doskonali swoje umiejętności w dojo w Himeji, będącego przedstawicielem szkoły World Iai Hyoho Hakuro Shunto Kai.

Zaś w sobotę (16.03.2019), DZIEŃ OTWARTY w Studiu Dantian. Wstęp wolny na wszystkie warsztaty i pokazy. W programie zajęcia jogi, taiji, qigongu, terapie:  AMA, masaż oraz pokazy formy kata z mieczem i tańców chińskich. W najbliższym czasie pojawi się post z dokładnym programem tego dnia.

W przedostatni piątek (22.03.2019), prelekcja (wstęp wolny):Więcej mocy w życiu – ja w świecie”, Emili Kulpy – Nowak. Spotkanie z certyfikowaną trenerką NVC (Porozumienia bez Przemocy), coachem. Dowiemy się jak na nas wpływają inni ludzie i wydarzenia, gdzie jest granica ich wpływu i jak tę granicę możemy przesuwać. Empatia dla siebie jest prostym narzędziem, które pomaga nam kontakt ze sobą i w niemal magiczny sposób uniezależniać od tego, co mówią i robią. Następnego dnia zapraszamy na płatne warsztaty, więcej informacji w kalendarzu, oto link do wydarzenia: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/relacja-z-najwazniejsza-osoba-ze-mna-warsztat-emilia-kulpa-nowak/

W ostani piątek marca (29.03.2019), zapraszamy na prelekcję (wstęp wolny):Starosłowiański masaż narządów wewnętrznych wisceralny, wg metody Ogułowa”Marty Pawełek-Dukaczewskiej, dyplomowanej terapeutki wisceralnej, wg metody Ogułowa, coach żywieniowej. Co medycyna chińska mówi o zdrowiu i chorobie? Jang, Jin i Czi – czym są i jak się przejawiają? Organy i nasze emocje – czy są powiązane? 5 smaków – po co są i jak możemy z nich korzystać dla utrzymania zdrowia? Dla chętnych po prelekcji płatne warsztaty masażu brzucha, więcej informacji pod linkiem: https://fundacjadantian.com/wydarzenia/twarza-na-wschod-poczuj-sie-zdrowo-w-swoim-ciele-marta-pawelek-dukaczewska/

Serdecznie zapraszamy na filmik z zapowiedziami prelegentów na spotkania w marcu w Studiu Dantian: