Przystanek Alzheimer czyli Woodstock qigong’u i taiji quan w niedzielne popołudnie na Osiedlu Domków Fińskich

Kiedy zapominamy, powoli tracimy siebie i zostajemy tylko w teraźniejszości… nawet ze zwykłą ręką, którą zamierzaliśmy podnieść.

To co wtedy?

Jak odnaleźć utracony ruch, gdzie szukać siły, aby nie zatrzymać się w bezradności i strachu?

Nie mamy na to uniwersalnej recepty, mamy za to doświadczenia przekazywane w Chinach od setek a nawet tysięcy lat, z pokolenia na pokolenie, a mianowicie zbiór technik kontroli energii wewnętrznej, czyli qi.

Może warto zacząć, póki czas, od kilku prostych codziennych ćwiczeń, które pomogą nam utrzymać neurologiczne połączenia między umysłem i ciałem. Jak to świetnie działa oddają  zdjęcia z dzisiejszego spotkania z Fundacją Dantian na Osiedlu Domków Fińskich, organizowanego przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.

Do wspólnej walki z chorobą Alzheimera rozgrzewali nas nasi instruktorzy i wolontariusze, a pierwszym dowodem na skuteczność ćwiczeń był uśmiech na twarzy i zrelaksowane ciała wszystkich ćwiczących.  Pamiętajcie: Energia Świadomego Ruchu! nawet dla tych, którzy już zapomnieli o czym czytali!