Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Być sobą w relacjach – prelekcja i warsztat

13 kwiecień 2019 @ 16:00 - 19:15

50zł

Jesteś odpowiedzialny nie tylko za to, co mówisz,

ale również za to, czego nie mówisz”.  

Martin Luther King

 

 

 

 

 

Zapraszamy do twórczego spędzenia z nami sobotniego wieczoru, gdy:

  • lubisz uważne przyglądanie się sobie i poznawanie siebie
  • pragniesz żyć w zgodzie z własnymi emocjami i ciałem
  • chcesz nauczyć się korzystać z ekspresji swych emocji
  • cenisz praktykowanie tego, co pomaga żyć świadomie
  • czerpiesz inspiracje do rozwoju z kontaktu z ludźmi
  • ważna dla Ciebie jest empatia dla samego siebie i innych
  • cenisz i chcesz budować relacje oparte na współpracy.

Każdy z tych powodów jest wystarczający, by podjąć to działanie w sobotę 13 kwietnia!  

 

Część I. Emocje w słowach – prelekcja

Większość z nas, niezależnie od wieku, wykształcenia, wykonywanej pracy, stanu cywilnego, żyje w relacjach. Współistniejąc, współdziałając, doświadczamy siebie w interakcjach z innymi ludźmi. Konflikty, i związane z nimi emocje, są więc naszą codziennością.

Jak sobie radzić z emocjami w trudnych sytuacjach? Jak nimi zarządzać, aby działały na naszą korzyść? O czym nas informują?Co kryje się pod emocjami innych osób? Jakie strategie przyjmujemy najczęściej w sytuacjach konfliktowych? Jak wyrażać siebie, zamiast żądać zrozumienia i zmiany od drugiej strony? Jak radzić sobie z krytyką, osądami, naciskami, oporem? Jak budować swój spokój i świadomie szukać rozwiązań trudności?

Swoją wiedzą z 20 lat praktyki w mediacyjnym wspieraniu stron w konfliktach rodzinnych, społecznych, biznesowych, podzieli się z Wami Alicja Kuczyńska-Krata.

Zapraszamy w godz. 16.00 – 17.00

Wstęp wolny

 

Część II. Emocje w ruchu – warsztat

Doświadczając konfliktów w relacjach, uruchamiamy trudne, niewygodne emocje. Im mocniej doskwierają, tym bardziej od nich uciekamy, by ich nie czuć, nawykowo koncentrując się na tym, aby uzdrowić ból poprzez wywołanie zmian u drugiej strony. W ten sposób, skupieni w perspektywie TY, zaniedbujemy nasze  JA – własne emocje, i potrzeby, o których one nas informują. Tracimy więc dostęp do tego, czego tak naprawdę chcemy. Praca z odbudowaniem relacji po poruszeniach wywołanych konfliktem, to przede wszystkim powrót do siebie, do tego, co czujemy, zaopiekowanie się naszymi emocjami poprzez kontakt z ciałem, oddech, ruch. W drugiej, warsztatowej części sobotniego spotkania zapraszamy Was do spotkania z własnymi emocjami poprzez uważną obserwację, korzystanie z ich ekspresji, świadome z nimi współdziałanie. Poćwiczymy trochę w ruchu, jako, że emocje to poruszenia w naszym ciele i umyśle. Doświadczycie spotkań z samym sobą wyrażając tańcem i/lub ruchem spontanicznym, to co czujecie w danym momencie, poszukując dla siebie stanu integracji emocji, myśli i ciała. Ćwiczenia pozwolą Wam odkryć w praktyce i utrwalić metody, które pomagają z empatią odnosić się do emocji własnych i  innych ludzi: odczuwania, zauważania ich, uwalniania z ciała.

Podczas warsztatu ważna będzie przede wszystkim  autentyczność i kontakt ze sobą, jak też wzajemna wymiana refleksji. Dzielić się z innymi będziecie zgodnie z zasadą dobrowolności wypowiedzi – każdy ujawnia siebie tyle, ile sam chce.

 

Co zabrać ze sobą na warsztat:

  • siebie ze swoją pełnią przeżywania emocji;
  • dobry nastrój, uśmiech, otwartość;
  • wygodne ubranie, nie krępujące ruchów;
  • skarpetki lub miękkie obuwie.

 

Warsztat odbędzie się po prelekcji, zapraszamy od  17.15 – 19.15

Koszt  50zł

Uwaga! Ilość miejsc na warsztat – maximum 14. Możliwość udziału – po zgłoszeniu na e-mail: alicjakrata@fundacjamediare.pl lub nr telefonu 609537807.

Prelekcja i warsztat realizowane są w ramach projektu SENSytywni.pl Fundacji MEDIARE. Celem podejmowanych działań jest aktywizowanie budzenia się ludzkiej wrażliwości, empatii, zaangażowania w działanie, równowagi w dzieleniu się i przyjmowaniu, rodzącej się z tego świadomości i kreatywności. Wzmacniając moce twórcze i dialog ludzi wrażliwych, czujących, współczujących tak, by mogli korzystać ze swojego potencjału, Alicja i Dominika działają na rzecz budowania społeczności, w których ważne są wzajemność, empatia, dialog, współpraca.

 

O prowadzących:

Alicja Kuczyńska-Krata:   mediator/superwizor, trener uważnej komunikacji, terapeuta relacji z 20 letnim doświadczeniem; wykładowca akademicki na UKSW (ścieżka: coaching i mediacja); wielokrotny gość audycji radiowych i telewizyjnych; poetka. Pracuje z ludźmi z poziomu percepcji serca, ceniąc empatię jako podstawową kompetencję w budowaniu relacji społecznych. Podczas rozmów w ramach projektu SENSytywni.pl, poetyckich wieczorów, spektakli bliskości życia czy warsztatów edukacyjnych, zachęca uczestników do współtworzenia spotkań. Umożliwia docieranie do własnych poziomów odczuwania, a poprzez to odkrywanie i wyrażanie pełni siebie, uruchamianie własnych możliwości i talentów, wnoszenie indywidualnego potencjału w życie wspólnotowe. Wspiera strony w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych, społecznych, biznesowych  jako trzecia siła w konflikcie, czyli neutralny i bezstronny mediator. Prowadzi mediacje terapeutyczne i trening empatycznej komunikacji dla par. Przeszkoliła setki mediatorów podczas praktycznych szkoleń kwalifikacyjnych (120 godzinnych, 80 godzinnych), jest trenerem i superwizorem mediacji. Założyciel i prezesem Zarządu Fundacji MEDIARE: Dialog-Mediacja-Prawo.

 

Dominika Krata: z zawodu: psycholog, trener, mediator. Koordynatorka w projekcie SENSytywni.pl. Uwielbia szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu. Od 6 lat poświęca swój wolny czas metodom pracy z ciałem/ruchem – praktykuje Gaga i 5Rytmów® oraz ma przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w jej życiu uważność (ukończyła kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia). Ważny jest dla niej rozwój – jest stałą bywalczynią wszelkich warsztatów ruchowych, performance, arteterapii itp. Ostatnio uczestniczyła np. w projekcie edukacyjnym „O!SWÓJ 2018” i brała udział w warsztatach teatralnych, skąd zaczerpnęła wiele inspiracji i pomysłów do dalszych działań. Dużym powodzeniem cieszył się prowadzony we współpracy z Moniką Chwesiuk cykl warsztatów: „Ja i Ty. Warsztat w ruchu”, „Wyraź się. Warsztat w ruchu”. Na co dzień pracuje także jako terapeuta środowiskowy i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi ze spektrum autyzmu. Prowadzi również konsultacje, wsparcie i poradnictwo psychologiczne dla dorosłych i dzieci w Centrum Kalm w Warszawie.

Szczegóły

Data:
13 kwiecień 2019
Godzina:
16:00 - 19:15
Koszt:
50zł
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejsce wydarzenia