Hatha joga klasyczna

Kwiecień 26 godz. 17:30 - 19:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 5:30pm on piątek, repeating until 21 czerwca 2019

30 zł

Zapraszamy na zajęcia Hatha Jogi klasycznej, które poprowadzi Marta Olszewska, nauczycielka z dyplomem Międzynarodowego Centrum Sivanada Yoga Vedanta. Absolwentka kursów i warsztatów pracy z ciałem i masaży, od 4 lat certyfikowana praktyczka Lomi Lomi Nui.

W trakcie zajęć skoncentrujemy się na praktykowaniu asan – medytacyjnych pozycji, które uzdrawiają, wzmacniają i rozciągają ciało, poprawiając także pracę organów wewnętrznych i gruczołów, pranajam – ćwiczeń oddechowych regulujących przepływ energii, zwiększających koncentrację, stabilizujących emocje i ożywiających ciało; relaksacji – usuwającej napięcia, zmęczenie i stres, odprężającej i rozluźniającej ciało i układ nerwowy.

Do wykonywania poszczególnych elementów praktyki nie potrzebujemy żadnych przedmiotów poza matą do ćwiczeń. Podczas zajęć będziemy stopniowo wprowadzani w kolejne etapy praktyki, której wszystkie elementy, włącznie z bazą teoretyczną, są dokładnie prezentowane i objaśniane.

Zaczniemy od ćwiczeń najprostszych, stopniowo przechodząc do pozycji trudniejszych. Nigdy nie ma konieczności wykonywania wszystkich pozycji, Joga jest indywidualną ścieżką, na której uwzględnić trzeba stan zdrowia, kondycję, potrzeby i możliwości danej osoby.

Hatha Jogę Klasyczną praktykować może każdy, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia (w przypadku niektórych schorzeń wybrane asany są niewskazane, inne wykonywać można za zgodą lekarza) i dotychczasowe doświadczenie.

Zajęcia odbywają się w środy od 10.30 – 12.00 oraz piątki od 17.30 – 19.00

Studio Dantian, Słupecka 4 / 37, Warszawa, Stara Ochota.

Data:
Kwiecień 26