• To event minęło.

I Europejski Festiwal Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji – Grodków / Sulisław, 16/17 czerwca 2018r

Czerwiec 17 godz. 09:00 - 17:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 9:00am, repeating indefinitely

An event every day that begins at 9:00am, repeating until 17 czerwca 2018

Darmowy

Po wielu miesiącach przygotowań, jesteśmy już na ostatniej prostej jako organizatorzy Pierwszego Europejskiego Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Odbędzie się on w Grodkowie i Sulisławiu (woj. opolskie) w dniach 16-17.06.2018 r. Festiwal, będzie pierwszym w długiej historii Starego Stylu Yang Taiji europejskim Festiwalem tej dyscypliny, który w Azji odbywa się cyklicznie od kilkudziesięciu lat, gromadząc co dwa lata międzynarodowe grono adeptów uczestniczących w egzaminach, zawodach i pokazach.

Poza uczestnikami z Europy, m.in. z Francji, Danii, Niemiec i Bułgarii, i oczywiście z Polski, uczestniczyć będą również liczni adepci spoza Europy. Swój udział potwierdzili reprezentanci Tajwanu (około 130 osób), w tym mistrzowie i sędziowie, gdzie swą siedzibę ma Światowa Federacja Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji, a także USA. Oprócz zawodów formy ręcznej, form z użyciem szabli i miecza, swój kunszt, zaprezentują prawdziwi mistrzowie, co powinno stać się także dużą atrakcją dla postronnych obserwatorów. Praktycznie wszyscy przyjezdni będą w naszym kraju po raz pierwszy.  Ich udział w Festiwalu będzie więc nie tylko okazją do sportowego współzawodnictwa, ale także pierwszym kontaktem z polską historią i kulturą.

Data:
Czerwiec 17