• To wydarzenie minęło.

JARMARK KREATYWNOŚCI 2018

30 wrzesień 2018 @ 11:00 - 16:00

Free

Z wielką radością zapraszamy do Ogrodu Saskiego, wszystkich  seniorów i przyjaciół osób starszych do celebracji tego wyjątkowego święta. Wspólnie pokażemy, że jesień życia może mieć mnóstwo pięknych barw! Jakie atrakcje czekają na seniorów 30 września?

W zdrowym ciele zdrowy duch
Uczestnicy będą mogli za darmo zbadać słuch, poziom tkanki tłuszczowej, glukozę czy ciśnienie jak również zasięgnąć porady ekspertów: lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów. Będą też farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i zasad dostępu do leków dla seniorów, zamiany leków na tańsze odpowiedniki. Seniorzy będą też mogli skorzystać z zabiegów fizykoterapii z użyciem najnowszej generacji sprzętu rehabilitacyjnego!

Ruch to zdrowie
Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej jak pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych prowadzonych przez Fundację Dantian nasz występ na scenie odbędzie się między 13:10 – 13:30, a dodatkowo zapraszamy na wspólne ćwiczenia, joga śmiechu, trening Nordic Walking czy zawody sportowe z nagrodami.

Nic o nas bez nas!
Wiedza i doświadczenie seniorów mogą mieć realny wpływ na kształtowanie społeczności dlatego JARMARK do też dobra okazja do pytania seniorów o ważne sprawy. Będzie możliwość skonsultowania programu wolontariatu senioralnego i zabrania głosu w sprawie przywrócenia sieci oddziałów geriatrycznych w szpitalach. Prowadzone też będą konsultacje społeczne dotyczące działalności powiększonej Klubokawiarni Międzypokoleniowej.

Kącik kulturalny
Na seniorów czekają spotkania z literaturą, wernisaże prac plastycznych i fotografii wykonanych przez seniorów, warsztaty plastyczne, a także specjalna oferta teatralna. Uczestnicy JARMARKU będą też mieć okazję do wykonania własnego rysunku sepią.

Gimnastyka umysłu – rusz głową!
Aby rozruszać szare komórki seniorzy będą mogli sprawdzić się w grach planszowych, ćwiczeniach pamięci i koncentracji czy mini-lekcji esperanto. Czekają także łamigłówki, które pobudzają kreatywność i samodzielnie myślenie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Policjanci z Komendy Stołecznej podpowiedzą seniorom jak unikać czyhających na nich zagrożeń, a prawnicy udzielą bezpłatnych porad prawnych. Natomiast pracownicy Narodowego Banku Polskiego poprowadzą krótkie szkolenia z zakresu rozpoznawania autentyczności polskich banknotów. Specjaliści Sanepid-u zaproszą do udziału w warsztatach nt. zdrowego żywienia. Uczestnicy JARMARKU będą też mieli okazję obejrzeć interesującą wystawę grzybów oraz dowiedzieć się mnóstwa ciekawostek nt. profilaktyki odkleszczowej.

Oferty skrojone na miarę
Wystawcy na JARMARKU zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych – od biur podróży, banku po Kluby Seniora i Ośrodki Pomocy Społecznej.

Niech żyje bal!
Nieodłącznym elementem święta seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Będziemy bawić się przy pokazie tańca orientalnego, popisach wokalnych laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.

Małe co nieco
Nie zabraknie piknikowych smakołyków w przystępnych cenach jak i darmowej aromatycznej kawy.

Data:
30 wrzesień 2018