• To event minęło.

Kata – japońska metoda kształtowania ciała, ducha i umysłu – Soke Masanori Ogawa

Marzec 15 godz. 18:00 - 20:00

Darmowy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Soke Masanori Ogawa, głową  szkoły World Iai Hyoho HakuroShuntoKai.

Soke Ogawa urodzony i wychowany w dojo w Himeji,  stworzył swoją gałąź, a jako spadkobierca dorobku kultury japońskiej z radością chciałby podzielić się swoją wiedzą z każdym pragnącym się uczyć i poznawać Iai.

Na spotkaniu na które gorąco zapraszamy, Soke Ogawa zademonstruje układy Kata, będące podstawą stylu sztuki walki swojego dojo. Układy Kata nie tylko są nośnikami techniki ale również kształtują osobowość i psychikę ćwiczącego. Mają bardzo starą tradycję i mówi się o nich jako o „żywych istotach” ewoluujących wraz z czasem. Każdy z następnych mistrzów odpowiedzialnych za szkole, dąży do dalszego rozwoju Kata, ich skuteczności oraz dba o ich ciągłość historyczną.

Mówi się że Kata są fundamentalne dla światopoglądu danej szkoły i jej członków.

Data:
Marzec 15