Zaproszenia na drugi tydzień kwietnia

W nadchodzącym tygodniu, będziemy ponownie gościć w Studio Dantian: dr n.med. Tadeusza Mazura (środa, 10.04.2019godz. 10.00 – 15.00), specjalistę rehabilitacji i neurologii, wynalazcę fotela AMA (Aktywatora Mięśni Antygrawitacyjnych), pomocnego zwłaszcza w terapii schorzeń kręgosłupa i problemów ruchowych, na  indywidualnych konsultacjach, na które mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy: 794 506 585.

Zaś w piątek (12.04.2019, godz.18.00, wstęp wolny) serdecznie zapraszamy na prelekcję dr n.med. Marzanny Radziszewskiej-Konopki, lekarza medycyny akademickiej z wieloletnim dorobkiem naukowym i klinicznym, praktyka Psychobiologii z dziesięcioletnim doświadczeniem, wykładowczynią, twórczynią autorskiego programu Akademii Psychobiologii Vedica, założycielką i właścicielką Vedica. Prelekcja będzie dotyczyć Ukrytego przesłania choroby. Jak pisze prelegentka:

„Stres uważany jest dziś przez medycynę akademicką za jedną z ważniejszych przyczyn chorób, jednak działanie hormonów stresu – adrenaliny, noradrenaliny, kortyzolu – nie wyjaśnia wielkiej różnorodności chorób, na które zapadamy. Wyniki coraz większej liczby badań naukowych skłaniają do wniosku, że stres oddziałuje na ciało w sposób znacznie bardziej specyficzny, niż nam się wcześniej wydawało. Intensywne emocje nie tylko aktywują system, który mobilizuje nas do walki lub ucieczki, ale też stymulują wydzielanie specyficznych dla danej emocji substancji chemicznych, które łącząc się z receptorami na powierzchniach błon komórkowych modyfikują w unikalny dla siebie sposób stan komórek naszego ciała. Specyficzna mieszanka emocji przeżywana w stresowej sytuacji może przełożyć się na konkretną chorobę ciała.

Jak język emocji przekłada się na choroby ciała?

Jak znajomość emocjonalnych kodów chorób może pomóc w powrocie do zdrowia?

Czy choroba jest tylko niepotrzebnym cierpieniem, czy też przynosi nam ważny przekaz, którego zrozumienie może zmienić jakość  naszego życia?”

Dla zgłębienia tematu przed piątkowym spotkaniem w Studiu Dantian, przy ul. Słupeckiej 4/37, link do jednego z wielu spotkań z dr n.med Marzanną Radziszewską-Konopką:

z kolei w sobotę (13.04.2019)Alicja Kuczyńska-Krata podzieli się z nami swoją wiedzą z 20 lat praktyki w mediacyjnym wspieraniu stron w konfliktach rodzinnych, społecznych i biznesowych podczas prelekcji, połączonej z warsztatami, Być sobą w relacjach.

Przypominamy również, że w tym tygodniu, w środę, 10.04, rusza nowa grupa początkująca Hata Jogi z Martą Olszewską, w środy od 10.30 – 12.00 oraz piątki od 17.30 – 19.00. Więcej informacji na stronie Studia Dantian, oto profil naszej instruktorki: http://studiodantian.com/people/marta-olszewska/

Dokładne informacje dotyczące naszego programu cotygodniowych zajęć, znajdują się w kalendarzu Fundacji Dantian: https://fundacjadantian.com/kalendarz/

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was.