9 LAT FUNDACJI DANTIAN za nami a jakie plany na najbliższą przyszłość?

KOLEJNA ZASADA KAIZEN

Porzuć stare sposoby myślenia i szukaj najprostszego rozwiązania,

koncentrując się na rozwiązaniach możliwych do wdrożenia.

Urodziny 8 Fundacji Dantian

9 URODZINY FUNDACJI DANTIAN | urodzinowy trening przed Starą Kordegardą | 14.05.2023 godz. 9.00

Wiele już wody upłynęło w Wiśle, od kiedy Jan Gliński, myśląc nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia i realizując jedno ze swoich marzeń, stworzył przestrzeń dla wspólnego dbania o zdrowie – Fundację Dantian, zaś marzeniem naszego przyjaciela ś.p.Tomka Zielińskiego było, aby krąg utworzony przez adeptów taiji i qigongu okalał staw przed Starą Kordegardą. Trzeba przyznać, coraz bliżej do jego realizacji! Łączyć ludzi, budować wspólnotę opartą na wzajemnym szacunku i dobrowolności to cenna sztuka, szczególnie w obecnych czasach, ponieważ ostatecznie sami decydujemy, w czym chcemy brać udział, co chcemy zasilać, co zrobimy dla siebie i swojego zdrowia, a pokus jest wiele! Pomyśl jakie ty chcesz wprowadzić rozwiązania w swoim życiu? Zacznij je realizować i nim się spostrzeżesz, minie 9 lat. Jeśli te rozwiązania będą dobre, masz szansę czuć się w swoim ciele i życiu dobrze, mimo upływu lat. Zupełnie jak z Fundacją Dantian, która powstała 15 maja 2014 roku i ma się coraz lepiej 🙂. Wpadnij celebrować z nami 9 urodziny Fundacji Dantian. Zapraszamy!

NOC MUZEÓW | POKAZ STAREGO STYLU YANG TAIJI  | Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 | 13.05.2023 | sobota godz. 21.00

Z przyjemnością wracamy do udziału w Nocy Muzeów! W tym roku okoliczności są szczególne ponieważ, muzeum obchodzi swoje 50 lecie! Pięć krótkich pokazów nawiąże do tego jubileuszu oraz wystawy stałej „Podróże na wschód” i czasowej „Stworzone dźwiękiem”. My zapraszamy na pokaz Starego Stylu Yang Taiji. Zaprezentujemy zarówno fragment formy ręcznej taiji, jak i również fragmenty form z bronią: kijem, szablą, mieczem i wachlarzem! Można będzie też, spróbować kilku systemów qigongu, z możliwością kontynuowania podczas regularnych zajęć, które prowadzimy w MAiP, a na które nadal nieustająco zapraszamy. Muzeum otwiera swoją przestrzeń dla zwiedzających już o 17.00. O 18.00 rozpoczynają się pokazy, my czekamy na was o 21.00! Więcej o poniedziałkowych  zajęciach. Do zobaczenia 🙂

WAKACYJNY CYKL W MUZEUM NARODOWYM W W-WIE | Al. Jerozolimskie 3 |  środy 10.30 – 11.30 | początek 10 maja

Ciekawi cię wschodnie podejście do ćwiczeń i zdrowia? Jeśli do tego lubisz uczyć się nowych rzeczy, zapraszamy na wakacyjny cykl cotygodniowych spotkań z qigongiem! Kilku instruktorów i wiele autorskich sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie! Mówimy tym samym językiem ale inaczej doświadczamy ruchu, przepływu. Każdy z nas w szczególny dla siebie sposób. Choć mowa o pewnym uniwersalnym doświadczaniu harmonii i dobrostanu psychofizycznego to jednak nie jeden jest sposób aby to dla siebie osiągnąć. Zaczynamy już 10 maja, na dziedzińcu Lorentza, w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zaglądaj do naszego kalendarza, tam znajdziesz szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań.Sztukę poznajemy poprzez jej kontemplację i doświadczanie. Podobnie zagłębiamy się w świadomy ruch – qigong, odnajdując w nim ukojenie dla umysłu i ciała. Z tą myślą zapraszamy na cykl otwartych zajęć „Qigong w muzeum – prozdrowotne ćwiczenia dla każdego”. Jeśli ciekawi cię wschodnie podejście do zdrowia zapraszamy na ten wakacyjny cykl cotygodniowych spotkań. Kilku instruktorów i wiele autorskich sposobów na dobre samopoczucie! Choć mowa o pewnym uniwersalnym doświadczaniu harmonii i dobrostanu psychofizycznego to jednak jest wiele sposobów aby, to dla siebie osiągnąć. Zaczynamy już 10 maja, na dziedzińcu Lorentza, w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zajęcia są bezpłatne. Do zobaczenia!

WARSZTATY WYJAZDOWE | JEDWABNO 19-25.06 i PORĄBKA 17-23.07  | pozostało kilka miejsc

Ładujemy akumulatory, uczymy się nowych rzeczy, uzupełniamy witaminę D i odpoczywamy od codziennej rutyny! To podstawowy plan naszych warsztatów wyjazdowych. Ponadto każdy wyjazd jest dedykowany konkretnym systemom ćwiczeń i daje odmienne korzyści. „Integracja sensoryczna” to temat przewodni warsztatu w Studiu Burdąg w Jedwabnie, zaś w Domu Przebudzeń w Porąbce czeka na ciebie 8 Kawałków Brokatu, wprowadzenie do Starego Stylu Yang Taiji oraz uważne przyglądanie się sobie w ruchu, inspirowane Metodą Feldenkraisa, to zarys tego, co się będzie działo w Domu Przebudzeń w Porąbce. Więcej informacji

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 25.05.2023 godz. 11.00

Jak jedną, cienką linią, bez odrywania ręki od kartki, narysować martwą naturę albo ogród czy też wnętrze kuchni? Czy to jest w ogóle możliwe? Poznaj odpowiedzi na te pytania podczas warsztatów Sztuka i Ruch, prowadzonych w Muzeum Narodowym już kilka lat, przez Marzenę Mayę Rostkowską. Tytuł najbliższego spotkania to „Scena rodzajowa – własny pokój, ogród, kuchnia”. Zapraszamy na przedostatnie już spotkanie tego cyklu, do Muzeum Narodowego w Warszawie. Daj się zainspirować do dalszych, własnych poszukiwań i twórczych kreacji. Informacje o czerwcowych zajęciach można znaleźć w naszym kalendarzu. Bilety dostępne są w MNW, na dwa dni przed spotkaniem.