DBAJ O PŁUCA Z NAMI | zajęcia plenerowe w najbardziej zielonym czasie roku | gdzie i kiedy?

KOLEJNE DWIE ZASADY KAIZEN

Wybieraj proste rozwiązania, nie czekając na te idealne.

Pomyłki koryguj na bieżąco.

PARK KULTURY W POWSINIE | trzy wakacyjne soboty | 1 I 8 lipca oraz 19 sierpnia | NIE PRZEGAP!

Spędzanie czasu w naturze, ćwiczenia na powietrzu, relaks w przyrodzie! To najlepszy czas i najbardziej sprzyjające warunki! Szeroka perspektywa pozwala wypocząć oczom. Dźwięki natury harmonizują pracę serca a obecność drzew, zachęca do wzięcia głębszego wdechu. Po raz kolejny zapraszamy na zajęcia plenerowe do Parku Kultury w Powsinie. Trzy spotkania w wybrane, wakacyjne soboty. Spotykamy się o 11.50 przed Klubokawiarnią.  Do zobaczenia 🙂

INTEGRACJA SENSOMOTORYCZNA | CZUCIE I RUCH W PROCESIE ZDROWIENIA | wyjątkowy warsztat coraz bliżej | 19 -25.06.2023

Pod tym naukowo brzmiącym tytułem kryje się prosty cel, zapoznanie uczestników z szeregiem ćwiczeń, polepszających zakres i koordynację ruchową, stymulujących prawidłowe oddychanie i dotlenienie tkanek, aktywizujących tym samym samo-leczące mechanizmy organizmu. „Integracja sensoryczna” w dużej mierze dotyczy zapobiegania lub leczenia różnorodnych zaburzeń rozwojowych małych dzieci. Tymczasem zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły oraz do ich powiązania z naszymi możliwościami ruchowymi, jak najbardziej dotyczy również dorosłych. Z definicji, integracja sensoryczna dotyczy wszystkich zmysłów, a mówiąc o zmysłach mamy na myśli pięć z nich, czyli wzrok, słuch, dotyk, węch i smak. Są to zmysły, którymi komunikujemy się głównie ze światem zewnętrznym. Tymczasem mamy nie pięć, a siedem zmysłów i te dwa pozostałe, wewnętrzne – zmysł równowagi i zmysł czucia głębokiego — mają dużo większe znaczenie dla naszych zdolności motorycznych. To tylko kropelka wspaniałej wiedzy, jaką podzielą się z uczestnikami dr Tadeusz Mazur oraz Jan Gliński, prowadzący warsztat w Studiu Burdąg. Zapraszamy po więcej informacji.

WARSZTATY ARTYSTYCZNO-RUCHOWE W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 | 15.06.2023 godz. 11.00

Pejzaż leśny. Pozytyw czy negatyw – jak narysować, namalować pejzaż przy użyciu dwóch kolorów, białego i czarnego? Czy wtedy możemy opowiedzieć tyle samo ile przy pomocy kolorów? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak zadziałają kontrastowe zestawienia? Czym równoważymy kompozycję? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznasz podczas spotkania, które będzie przygodą z komponowaniem pracy plastycznej. Na tę plastyczną przygodę zaprasza Marzena Maya Rostkowska, z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Bilety dostępne na dwa dni przed spotkaniem. Więcej informacji

WAKACYJNY CYKL W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE | Al. Jerozolimskie 3 |  środy, godz. 10.30

Ruszył wakacyjny cykl zajęć qigongu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jeśli ciekawi cię wschodnie podejście do zdrowia i lubisz uczyć się nowych rzeczy, dołącz koniecznie. Podobnie jak sztukę poznajemy poprzez jej kontemplację i doświadczanie, tak też poprzez świadomy ruch możemy odnaleźć ukojenie dla ciała i umysłu. Z tą myślą zapraszamy na cykl otwartych zajęć „Qigong w muzeum – prozdrowotne ćwiczenia dla każdego”. Kilku instruktorów i tyleż samo sposobów na zdrowie i dobre samopoczucie! Zajęcia są bezpłatne, odbywają się we wszystkie wakacyjne środy,  na dziedzińcu Lorentza w MNW, o godz. 10.30. Weź wygodny strój, płaskie buty i dobre nastawienie. Do zobaczenia!

MARSZ PO ZDROWIE | SOBOTNIE PORANKI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH | Stara Kordegarda, godz. 10.00

Pięknem Łazienek Królewskich i wspaniałą tam przyrodą kusić nie trzeba, kiedy za oknem ciepło i coraz bliżej lata. Oprócz tych nie podważalnych zalet spacerów alejami parku, chcemy przypomnieć o jeszcze jednym, ważniejszym. Cotygodniowe marsze to możliwość zapoznania się z prostym i co ważne, bezpłatnym sposobem dbania o własne zdrowie, a niekiedy wsparcie podczas zmagania się o jego powrót. Specyficzny sposób oddychania i szczególny sposób marszu ma swoje uzasadnienie i jest przebadane naukowo, o czym pisaliśmy niejednokrotnie. Warto poczytać TUTAJ.  Dla tych, którzy już przekonali się i oprócz wiedzy chcą też praktykować, ważna informacja, pozostało jeszcze kilka spotkań przed naszą wakacyjną przerwą. Warto zapamiętać jak najwięcej, aby kontynuować latem! Spotykamy się przed Starą Kordegardą, o godz. 10.00. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zapisanie się formularz.