Instruktorzy


15 maja 2014 roku, Jan Gliński, nauczyciel ósmej generacji  mistrzów Starego Stylu Yang (Yangjialaojia), założył Fundację Dantian, otwierając tym w Polsce szkołę nauki tego stylu.
Jan Gliński jest uczeniem mistrza Ly  Chuanzheng (Antoine Ly), będącego uczniem aktualnego, głównego mistrza tego stylu, Deng Shishai.
Na zdjęciu od lewej: Ly  Chuanzheng, Deng Shishai, Jan Gliński


Główny Instruktor, Jan Gliński
– doktor nauk fizycznych, zawodowo od 40 lat w międzynarodowym biznesie high-tech, hobbystycznie adept sztuk walki i zdrowia. Zaczynając przed 50 laty od jujitsu i karate, trenując następnie tradycyjny łuk japoński (kyudo) od czasu pracy w Tokyo w latach 80-tych, rozpoczął naukę taiji quan i qigong’u, kiedy bardzo częste podróże służbowe uniemożliwiły mu regularne treningi z ponad dwumetrowym łukiem. Od 25 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. W 2017 r. został oficjalnie potwierdzony przez World Yang Taiji Martial Arts Federation jako nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Jego nauczycielami qigongu byli m.in. Lam Kam Chuen, Mantak Chia, Wong Kiew Kit, Zhogxian Wu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Starsza Instruktorka, Marzena Maya Rostkowska – magister sztuki, scenograf, ilustrator, zawodowo graphic designer i twórca firmy Nanook Design; hobbystycznie pisze i podróżuje. Trenuje indywidualnie pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2011, zarówno taiji quan, jak i qigong. Uczestniczyła z powodzeniem w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencji na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan w Bułgarii (2011 r.), na Tajwanie (2013 r.) oraz we Francji (2015 r.), w Chinach (2017 r.), W Japonii (2019). Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015, 2016 r.) zdobyła srebrny oraz brązowy medal. Od 2018 jest certyfikowaną instruktorką z formy szabli i miecza Starego Stylu Yang. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem oprawy medialnej.

 

 

 

 

 


Starsza instruktorka, Katarzyna Kahuna Kieraś – terapeutka zajęciowa zorientowana na arteterapię. Przez wiele lat zajmująca się zawodowo jubilerstwem i projektowaniem biżuterii. Twórczyni marki Kahuna-aRT. Kilka lat praktykowała jogę Iyengara oraz Ashtangę jogę. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Uczestniczka wielu Kręgów Kobiecych oraz warsztatów rozwoju wewnętrznego.Trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Uczestniczyła w międzynarodowym biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan we Francji (2015) zdobywając złoty puchar w zawodach grupowych oraz srebrny medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Taiji Warszawie (2016 r.). Brała udział w I Europejskim Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji (2018 r. ) zdobywając złoty medal. Miłośniczka górskich wędrówek, nurkowania oraz jazdy na rolkach.

Instruktor Bogdan Kajkowski
– zawodowo związany z sektorem technicznym. W 2015 r rozpoczął naukę stylu taiji quan starego stylu Yang pod okiem Jana Glińskiego. Do praktyki taiji ma stosunek osobisty – dzięki niej zrzucił zbędne kilogramy, poprawił sprawność i kondycję fizyczną, a także rozpoczął przemiany wewnętrzne. Z zabieganej osoby skupionej na przyziemnych „problemach”, analizie przeszłości i patrzeniu z pewną obawą w przyszłość, zaczął dostrzegać piękno w codziennych przejawach życia, czerpiąc z tego spokój i radość bycia.
Instruktorka Edyta Wypierowska – z wykształcenia fotograf, z pasji do detalu i jakości jaką jest taiji ćwiczy Stary Styl Yang od 2017 roku. W czasie swojej przygody z świadomym ruchem, miała możliwość uczestniczyć w I Europejskim Festiwalu Sztuk Walki w Sulisławiu 2018 roku, na którym zdała na poziom biały. Brała udział w festiwalu i zdała egzamin w Japonii w 2018 roku na poziom żółty, a w 2021 na niebieski. Praktykuje qigong, którego uczy się u Jana Glińskiego.