Machając smoczym ogonem

Poniedziałkowe zajęcia w Muzeum Azji i Pacyfiku mają to do siebie, że dostarczają adeptom qigong’u coraz to nowych doznań,  stając się często prawdziwym wyzwaniem, jak na wczorajszych warsztatach  „Qigong na majówkę”, kiedy to uczyliśmy się Machania Smoczym Ogonem, czy też zataczania spiral końcówką kości ogonowej (sic!).

Zaczęliśmy całkiem niewinnie od rotacji kolan na otwarcie stawów, przenosząc naszą uwagę na miednicę i wykonując nią szerokie, koliste ruchy połączone z automasażem, przechodząc do ćwiczeń uelastyczniających nasz kręgosłup, w którym – z upływem lat i przy siedzącym trybie życia większości z nas – gromadzi się coraz więcej napięć. Następnie Labirynt – droga ruchu końcówki kości ogonowej – przez który przeprowadzał nas nauczyciel – to już była nie lada gratka!

Wszystkie te ćwiczenia przygotowały nas do energetycznego wejścia w kontakt z otaczającą nas wiosenną przyrodą – do łączenia energii nieba i ziemi w nas samych – również aby szybciej uruchomić Orbitę Mikrokosmiczną, a także aby łatwiej  manipulować niewidzialną, choć fizycznie odczuwalną między dłońmi świetlistą,  śliską kulą energii. Do zestawu energetycznego qigong’u dołożyliśmy jeszcze prawdziwie kosmiczne ćwiczenia, wspomagając pracę płuc księżycową energią dłoni yin, a serca słoneczną dłonią yang.

Na koniec, aby wzbudzić w Was soki i apetyty, zdradzamy mały sekret tym, którzy wybierają się poćwiczyć w wiosennym  plenerze: najlepszymi  kandydatami do wymiany energetycznej są młode, liściaste drzewa – dlaczego? Tego możecie się dowiedzieć już w najbliższy poniedziałek w Muzeum Azji i Pacyfiku, Solec 24, o godz. 18:00 – tymczasem zapraszamy do obejrzenia mini relacji z warsztatów.

 

Maip_W-przyrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *