Nocna straż

Wtorkowe ćwiczenia w Liceum Marii Konopnickiej z grupą zaawansowaną Starego Stylu Yang – to ostatnio ćwiczenia na korytarzu, nocne zaprawy na boisku szkolnym (wszystko, aby nie dzielić sali gimnastycznej z odpadającym tynkiem – ale jak wieści niosą już w naprawie:-), przygody z nierównościami chodnika, zaczajonymi w mroku studzienkami, ale czego się nie robi, aby pobyć na świeżym powietrzu.

Aby lepiej zrozumieć o czym mowa, warto spotkać się z naszą grupą, która już ćwiczy drugi rok i zobaczyć z jaką determinacją i wzmożonym wysiłkiem, po całym dniu pracy, poznaje arkana dalekowschodnich sztuk treningu ciała, umysłu i ducha. O tym również pięknie pisze w swojej książce Mistrz Ly:

„Uczeń powinien pokładać ufność w sztuce, którą chce opanować. Musi podjąć decyzję o dogłębnym poznaniu taijiquan, a potem regularnie i rzetelnie ćwiczyć. Powinien być gotowy na podjęcie trudu ciężkiej pracy. Jego zaufanie rozbudzi w nim determinację i wytrwałość.”

W pierwszych tygodniach naszej „Nocnej straży” – adeptom taijiquan przekazujemy, że jesteśmy z Was dumni – oby tak dalej!

Nocna-straz_3 Nocna-straz