Wakacje z Qigongiem w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Sztuka zaprasza nas do zanurzenia się w jej formach, kolorach i strukturach. Zbliżamy się do niej poprzez kontemplację i doświadczanie. Podobne zagłębiamy się w świadomy ruch - qigong, odnajdując w nim ukojenie dla umysłu i ciała. Z tą myślą Fundacja Dantian wraz z Muzeum Narodowym w Warszawie zaprasza na cykl otwartych zajęć “Wakacje z Qigongiem - (…)

Park Kultury w Powsinie Maślaków 1, Warszawa

Ruchu oraz obecności wsród przyrody nigdy za wiele. Szczególnie w pięknym miejscu, jakim jest Park Kultury w Powsinie, gdzie odbywać się będą nasze wiosenno-letnie zajęcia qigongu, który przecież najprzyjemniej praktykować w przyrodzie. Zaplanuj sobie zieloną sobotę w Powsinie. Po zajęciach możesz pospacerować, odwiedzić Ogród Botaniczny, pograć w Chińczyka pod brzozami albo po prostu napić się (…)

Wakacje z Qigongiem w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Kolaż surrealistyczny - czy kiedykolwiek próbowałeś wycinać z gazet postacie, przedmioty i zwierzęta, a następnie skomponować z nich obraz? W odnajdowaniu nowych form i znaczeń jest niesamowita przygoda. Tym razem inspiracją dla nas i pretekstem do twórczej pracy będą reprodukcje dzieł sztuki z kolekcji MNW. Na bazie zdjęć – dzieł sztuki, nauczymy się techniki kolażu. (…)

Qigong w MNW „Warszawskie Dni Seniora”

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Zapraszamy na Qigong w Muzeum Narodowym w Warszawie. 30 września Muzeum Narodowe włącza się w akcję MKiDNu „Weekend Seniora z kulturą” oraz akcję warszawską „Warszawskie Dni Seniora”. Z tej okazji jest zaplanowane szereg wydarzeń i wspaniale byłoby rozpocząć ten dzień ćwiczeniami qigongu w holu głównym MNW. Gdzie i kiedy: Spotykamy się 30 września w sobotę (…)

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Czy piszesz jeszcze listy albo wysyłasz pocztówki? Masz w domu ozdobne koperty, kartoniki i papeterię. Wysłanie listu tradycyjną pocztą, spacer po znaczek, potem do skrzynki, kto znajduje na to czas? A jednak jest w tym urok i wspomnienie czasu, kiedy wszystko działo się wolniej, spokojniej i z większą uwagą. Papeteria to niemal zapomniana sztuka zdobienia (…)

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Plakieta z motywami animalistycznymi. Idąc tropem projektowania graficznego, tym razem zajmiemy się z uproszczonym znakiem, umieszczonym na dekoracyjnej plakiecie. Inspiracją będą wizerunki zwierząt znajdujące się w muzealnych galeriach. Dowiemy się, jak zaprojektować i wykonać na terakocie własną, płaskorzeźbioną plakietę. Zajęcia wzbogacą ćwiczenia qigong z zestawu pięciu zwierząt. Prowadząca – Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia (…)

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Studium natury, kształty, kolory i struktury roślin mogą zostać uwiecznione za pomocą malarskiego albo rysunkowego szkicu. Ich wygląd całkowicie się zmienia, gdy przykryje je śnieg. Zapraszamy do wspólnego oglądania muzealnej kolekcji w poszukiwaniu takich przykładów natury ukrytej pod śnieżnym puchem. Będą one podstawą do poznania techniki malarskiej, jaką jest monotypia. Zalecany jest luźny i wygodny strój, (…)

Muzeum Narodowe Al. Jerozolimskie 3, Warszawa

Zaobserwujemy martwą naturę, przyjrzymy się jej dokładnie, a potem podejmiemy próbę malarską i to w dość wyjątkowej technice malarskiej jaką jest akwarela. Ułożymy kompozycje z owoców, warzyw i roślin, aby kiedy skończymy, ujrzeć portrety ludzkie, w tak odmiennej i niezwykłej odsłonie. Inspiracją będą obrazy z kolekcji muzealnej jak i twórczość Giuseppe Arcimboldo. Na zajęciach nie (…)