QIGONG A NOWOTWORY

CZY ĆWICZENIA QIGONGU MOGĄ BYĆ ISTOTNYM ELEMENTEM SKŁADOWYM W PROFILAKTYCE I TERAPII ONKOLOGICZNEJ ? ZDECYDOWANIE TAK, brzmi odpowiedź, w oparciu o doświadczenia nie tylko Klasycznej Medycyny Chińskiej i współczesnych chińskich szpitali, ale także coraz większej liczby ośrodków naukowo-medycznych na Zachodzie. 
Ciało fizyczne jest nierozłączne z umysłem, a całość jest czymś znacznie więcej niż sumą jego części składowych. Problemy psychologiczne, emocjonalne są przyczyną problemów w sferze fizycznej i odwrotnie, a procesy te potęgują się często przez wiele lat, aby w końcu objawić się jako widoczna choroba, często nowotworowa. W tej perspektywie, ćwiczenia qigongu, oddziaływujące zarówno na ciało, jak i na umysł, odstresowujące, przywracające właściwy tryb oddychania, harmonizujące pracę narządów wewnętrznych, itp. stają się coraz częściej elementem zapobiegania i leczenia szeregu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych.
W załączonej prezentacji, Jan Gliński uzasadnia dlaczego warto przyśpieszyć proces integracji dalekowschodnich, sprawdzonych technik świadomego ruchu z metodami współczesnej medycyny i profilaktyki onkologicznej, podając jako konkretny przykład tej integracji tzw. antyrakowy Qigong Guolin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *