Relacja z warsztatów w Puszczy z Fundacją Dantian

Wróciliśmy z Puszczy Białowieskiej z warsztatów “Wibrujące serce puszczy” napełnieni energią. W trakcie przedpołudniowych ćwiczeń z Janem Glińskim, praktykowaliśmy szereg systemów qigongu. Rozruchem porannym był Codzienny Rytuał Zdrowia, przeplatany wybranymi ćwiczeniami z Ośmiu Kawałków Brokatu (ćwiczenia znajdziecie na naszej Platformie Edukacyjnej www.qifit.pl).

Mieliśmy również możliwość spróbować szereg zaawansowanych praktyk taoistycznego Qigongu Feng-Shui, mającego jako główny cel rozwinięcie i wzmocnienie subtelnych percepcji. Ćwiczyliśmy m.in.:

???? Qigong „Obudzenie smoka”, na wzmocnienie qi.

???? „Qigong Wiatru i Wody”, na rozwinięcie subtelnej percepcji.

???? „Medytację Czterech Kierunków”, na zwiększenie percepcji stron świata i regulowanie przepływu Qi pięciu podstawowych narządów: Wątroby, Serca, Śledziony, Płuc i Nerek.

???? „Medytację Purpurowego Światła”, na zwiększenie komunikacji z naturalnymi siłami wszechświata.

Popołudnia z ruchem i qigongiem naprzemiennie należały do naszych instruktorek: Marzeny Rostkowskiej i Katarzyny Kieraś. Na zajęciach z Marzeną mogliśmy poćwiczyć kręgosłup, delikatność ruchów bioder, kreśląc zegar pod miednicą i klatką piersiową. Następnie, mogliśmy naładować się dynamicznym ruchem przy rozgrzewce kija taiji oraz zabawą z piłeczkami do tenisa. Były to zajęciach w parach, pracowaliśmy nad koordynacją i umiejętnością wyczucia siebie i partnera.

Katarzyna prowadziła zajęcia z wizualizacji, z uelastyczniania i doenergetyzowania oczu, wprowadzając także elementy długiej formy taiji naszego Starego Stylu Yang. Mimo takiej ilości i różnorodności zajęć, mieliśmy też czas na spacery po okolicy, lektury, poznawanie bogatej, puszczańskiej przyrody, a smaczne posiłki przy wspólnym stole pod wierzbami sprzyjały ciekawym rozmowom.

???? Lato jeszcze trwa, ale już teraz zapraszamy Was na nasze kolejne wyjazdowe warsztaty qigongu, tym razem na drugim krańcu Polski, w Dusznikach-Zdrój, między 20 i 26 września 2021. Więcej informacji wkrótce…