Relacja z Chodzonego antyrakowego qigongu Guolin

Jesteśmy już po pierwszych, pilotażowych warsztatach z “CHODZONEGO, ANTYRAKOWEGO QIGONGU GUOLIN”. W małej grupie przez kilka dni w Studio Burdąg praktykowaliśmy prawidłowy oddech połączony z marszem naturalnym – Ziran Xing (…)

PROGRAM DRUGIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU | MAiP ul. Solec 24, 8-9 października

Pełen program festiwalowy warsztatów, wykładów i prelekcji podczas QiFit Festival – II Ogólnopolski Festiwal Energii Świadomego Ruchu Weekend 8-9 października. SOBOTA, 8 października 10:10 Tomek i Anastazja Nowakowscy TAO NATURY (…)

QiFit FESTIVAL | II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ENERGII ŚWIADOMEGO RUCHU | MAiP ul. Solec 24, 8-9 października

W drugi weekend października zapraszamy na wydarzenie, którego w Polsce jeszcze nie było! Festiwal Energii Świadomego Ruchu, lokalnie w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz na żywo, online w (…)

GRUPA POCZĄTKUJĄCA TAIJI | L.O. M. Konopnickiej, ul. Madalińskiego 22 | wtorki i czwartki godz. 18.30

Poznanie długiej formy Starego Stylu Yang Taiji to początek drogi adepta. Jeśli myślisz że już umiesz, jesteś w błędzie. Taiji to sztuka życia, która nigdy się nie kończy. Nieustająco szlifujemy (…)

MOJE SPOTKANIE Z ANTYRAKOWYM QIGONGIEM GUOLIN | podróż do źródeł

Zelżały Covidowe ograniczenia w podróży do i po Południowo-Wschodniej Azji, więc tego lata zdecydowałem się odwiedzić stare kąty, spotkać się z przyjaciółmi, zobaczyć jak obecne turbulencje w naszej części świata (…)

Relacja z warsztatów w Porąbce!

Za nami warsztaty “Wibrujące organy” w Domu Przebudzeń w Porąbce. W trakcie warsztatów harmonizowaliśmy pracę organów wewnętrznych, rozumianych nie anatomicznie, a funkcjonalnie, zgodnie z Klasyczną Medycyną Chińską. Uwzględniając w jakich (…)

Antyrakowy Qigong Guolin

W prezentacji QIGONG A NOWOTWORY https://www.youtube.com/watch?v=op61TVpy2KE&t=594s, Jan Gliński uzasadniał potrzebę szybszej integracji dalekowschodnich, sprawdzonych technik świadomego ruchu z metodami współczesnej medycyny i profilaktyki onkologicznej, podając jako konkretny przykład tej integracji tzw. antyrakowy (…)

CHODZONY, ANTYRAKOWY QIGONG GUOLIN | JEDWABNO, STUDIO BURDĄG | warsztat wyjazdowy 25-30.09.22

Wśród tzw. chorób cywilizacyjnych, choroby nowotworowe są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów na świecie. Podobnie jest i u nas. Kobiety w Polsce najczęściej chorują na raka piersi, a (…)

QIGONG A NOWOTWORY

CZY ĆWICZENIA QIGONGU MOGĄ BYĆ ISTOTNYM ELEMENTEM SKŁADOWYM W PROFILAKTYCE I TERAPII ONKOLOGICZNEJ ? ZDECYDOWANIE TAK, brzmi odpowiedź, w oparciu o doświadczenia nie tylko Klasycznej Medycyny Chińskiej i współczesnych chińskich (…)

Jak stać się żyrafą w Łazienkach?

W piątki 17 i 24 czerwca, w Parku Łazienkowskim, ćwicząc chodzony qigong https://www.fundacjadantian.com/qigong-na-lato-trzy-kolejne-piatki-poczatek-10-06-22-mdk-ul-lazienkowska-7-godz-18-30/, zajmiemy się też Wu Qin Xi. Warto więc przypomnieć jego historię. Wu Qin Xi („Ćwiczenia Pięciu Zwierząt”, (…)