Harmonia i energia w Puszczy Białowieskiej – wrześniowy staż taiji za nami!

Czy można poznać formę Starego Stylu Yang w trzy dni? Przećwiczyć i opanować formy szabli i miecza w cztery doby? Czy jest to tak naprawdę możliwe? Oczywiście, że nie! Nigdy (…)

Wiatr, którego nie widać i Brokat co upłynnia i rozgrzewa ciało

W połowie lipca, po rocznej przerwie, Fundacja Dantian wróciła do Domu Przebudzeń w Porąbce. Tydzień wypełniony ćwiczeniami, widokiem na wzgórza i wglądem w siebie, był wyjątkową okazją do poszerzenia swoich (…)

Tajemnica czai się w leśnym marszu – polowanie na zdrowie!

Mazury, początek lata, wszechogarniające ciepło, słodkie, błogie… Powolny i rytmiczny marsz, kołysanie się z boku na bok, ze skalibrowanym na dotlenienie całego ciała oddechem; potem smaki prosto z ziemi – (…)

Wyjątkowy dzień w roku – Międzynarodowy Dzień Taiji i Qigongu

Co roku odnajdujemy w sobie potrzebę spotkania się w ten dzień, w jeszcze bardziej szczególny sposób, bo razem ze wszystkim praktykującymi na całej kuli ziemskiej. Niesie to w sobie dreszczyk (…)

Marsz Guolin plus