Nasze tygrysy w Biarritz

Lutowy świt, tuż przed szóstą rano, na lotnisku spotyka się Specjalna Trzynastka. Tym razem rusza z Polski w Świat. To nasza Ekipa Tygrysów, przygotowanych do międzynarodowego szkolenia z szabli taiji (…)

NOWA KSIĄŻKA MISTRZA LY – TAIJIQUAN I TAOIZM | propozycja na prezent, dostępna w naszym sklepie

Taijiquan to poznanie filozofii taoistycznej poprzez ciało. Inspirowany pytaniem swojego Mistrza, profesora Deng Shihai, Antoine Ly przedstawia na stronach tej niewielkiej książki, swoją własną podróż. Po prawie pięćdziesięciu latach codziennej (…)

Staż z Mistrzem Ly i adeptami francuskimi w Miętnym

Z wielką radością, między 23 a 28 października, wróciliśmy po siedmiu latach do Miętnego na staż z Mistrzem Ly i Mariannę Plouvier. W trakcie tych siedmiu lat przylatywali oni do (…)

STAŻ TAIJI Z MISTRZEM LY

Stacjonarny staż doszkalający formy ręcznej oraz form z bronią, Starego Stylu Yang Taijiquan. Staż przeznaczony wyłącznie dla adeptów naszego stylu, znających formę ręczną. Staż odbędzie się w Powiatowym Ośrodku Sportowym (…)

Taiji i Nowy Rok Chiński w Muzeum Azji i Pacyfiku – wtorek 5.02 i piątek 8.02.2019

Zapraszamy w najbliższy wtorek 05.02, o godzinie 18.00, na prelekcję „Teoria i praktyka taiji”, do Muzeum Azji i Pacyfiku, który wygłosi Jan Gliński, nauczyciel ósmej generacji Starego Stylu Yang Taiji Quan (Yangjialaojia (…)

Warsztaty z Mistrzem Ly – 16/17 czerwca – mini relacja

Na terenie kompleksu hotelowo-pałacowego w Sulisławiu, już od 11 czerwca, trwa intensywny trening ekip przybyłych z Francji, Niemiec, Danii i Polski. Jutro, 15.06, dołączy do nas 130 adeptów tajwańskich i 20 bułgarskich, (…)

Podsumowanie stażu szabli z Mistrzem Ly

To był wspaniały tydzień wypełniony nauką formy szabli naszego Starego Stylu Yang. Przepełniony ekscytującymi chwilami, ale i bólami mięśni i głowy od wrażeń i zadań. Dzięki dużej ilości godzin treningów (…)

3 latka Fundacji Dantian !

Aż łezka się kręci ze wzruszenia i dumy: 15 maja 2014 roku nasza Fundacja postawiła swoje pierwsze kroki, a więc dziś mamy już TRZY LATKA! Jest co wspominać i czym się (…)

Mistrz Ly w Polsce!

Drodzy Adepci! Mistrz Ly z żoną Marianne wylądowali dziś na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie. Przywitaliśmy naszych wspaniałych gości po staropolsku chlebem i solą – co im bardzo zasmakowało, a następnię (…)