Trzy medale w XX Pucharze Polski Taijiquan dla Fundacji Dantian !

W minioną sobotę uczestniczyliśmy w XX Pucharze Polski Taijiquan w Warszawie, zorganizowanym przez Polski Związek Wushu (PZWS).  PZWS zrzesza kluby zajmujące się współczesnymi odmianami wushu, definiowanymi i propagowanymi przez oficjalne chińskie organizacje sportowe od lat 80-tych (International Wushu Federation powstało dość niedawno, w 1990 roku, a PZWS w 2001). Na organizowanych prez PZWS zawodach istnieje też kategoria tzw. form tradycyjnych, ale to pojęcie jest w części mylące, gdyż chodzi znowu o dość współczesną „tradycję” w definiowaniu kryteriów oceny zawodników oraz np. formy Chen.

Mimo, że nasz Stary Styl Yang oraz kryteria oceny wykonywania form, opisane w książce Mistrza Ly, są częściowo różne od tych zawodniczych, po raz kolejny zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w Pucharze. Pozwala ono bowiem zobaczyć jak ćwiczą inni i nawiązać kontakty z „pokrewnymi duszami”.  Przede wszystkim jednak, występ na tego typu zawodach stanowi bardzo dobrą okazję do samooceny, obserwowania własnych reakcji na dość stresującą sytuację wykonywania części formy przed bliżej nieznanymi sędziami, innymi zawodnikami i widownią. Nie mamy za wiele takich okazji i zawsze warto z nich korzystać.

Szereg zawodników reprezentowało wysoki, międzynarodowym poziom, traktując występ w Pucharze jako element przygotowania się do 2nd World Taijiquan Championships, które odbędą się w … Pruszkowie w połowie października br.

Tym bardziej cieszymy się ze zdobycia trzech medali w kategorii Taijiquan Różne Style: jeden srebrny: Katarzyna Kieraś-Kędziak i dwa brązowe: Kaxia Elżbieta Kowalewska, Marzena Rostkowska.  Gratulacje należą się nie tylko im, ale i całej naszej reprezentacji za postawę i wyniki!!! A oprócz wyżej wymienionych, reprezentowali nas: Piotr Helt, Anna Norenberg, Tomasz Nowik, Andrzej Piotrowski, Andrzej Wyród i Jan Gliński.

Zaś kluby wystawiające zawodników w ośmiu obligatoryjnych formach sportowych wróciły do domu z naręczami medali. Serdecznie gratulujemy im wszystkim!!!

Oto filmik z zawodów:

XX-Puchar-Polski-Taijiquan_2 XX-Puchar-Polski-Taijiquan_3 XX-Puchar-Polski-Taijiquan_4 XX-Puchar-Polski-Taijiquan_5 XX-Puchar-Polski-Taijiquan_6 XX-Puchar-Polski-Taijiquan

Komentarze o “Trzy medale w XX Pucharze Polski Taijiquan dla Fundacji Dantian !