Urodzinowa dziewiątka – działo się, działo!

Dziewięć lat to mało i wiele… Zleciało jak mgnienie oka, choć to już prawie pół pokolenia, a dla kogoś kto dopiero rozpoczął swoją praktykę, to dość odległa perspektywa ćwiczeń z energią świadomego ruchu …

W ubiegłą niedzielę, 14 maja, świętowaliśmy 9 urodziny Fundacji Dantian. To było bardzo dobre dziewięć lat, działo się naprawdę dużo, kto z nami świętuje ten wie, a kto nie, zapraszamy na nasz kanał na YouTube czy też na Facebooka i Instagram. Tego roku dopisała pogoda i frekwencja, cóż chcieć więcej! Mieliśmy okazję celebrować urodziny przy wyjątkowym, naprawdę danym od serca prezencie.

Nasz instruktor Boguś napisał bowiem tekst o Fundacji, jej założycielu Janie Glińskim i jego pierwszej uczennicy, instruktorce Marzenie Rostkowskiej, a nasza adeptka taiji i qigongu, aktorka Beata, nagrała w studio balladę. Ze względu na podkład muzyczny, który potrzebuje pozostać naszą słodką tajemnicą, zacytujemy fragment tekstu:

„Dantian fundacja jest wyjątkowa

Bo wyjątkowe  ludzie tam są,

Czy piękna wiosna, czy mroźna zima,

Lato upalne – ruszają się

Spotkać ich można pod Kordegardą

W każdą sobotę niedzielę.

To byt jest taki transcendentalny

Wir co może wciągnąć i Ciebie

Jeśli tam przyjdziesz pod Kordegardę

Nie raz jedyny, ani nie dwa

Ryzyko Twoje i szansa Twoja

Zobaczyć co los dla Ciebie ma

Ludzie tam różne różne różniste

Fundacji cel nadrzędny to

Odnaleźć siebie, przez ruch świadomy

Ruszać się w rytm taiji qigong.

Po premierowym wykonaniu utworu i dodatkowej niespodziance w formie baśni o Fundacji Dantian, napisanej przez sztuczną inteligencję, odczytanej przez Marzenę Rostkowską, przystąpiliśmy do słodkiej uczty, a była ona naprawdę słodka i różnorodna, za co ćwiczącym z nami sponsorom serdecznie dziękujemy.

Jak zwykle tego dnia przed świętowaniem nie obijaliśmy się – wykonaliśmy nasz Codzienny Rytuał Zdrowia oraz całą długą formę ręczną Taiji Quan Starego Stylu Yang, kończąc na formie szabli.

Życzymy naszej Fundacji kolejnego pięknego roku,

oraz długich lat w zdrowiu, a jej wszystkim ćwiczącym radości z praktyki!

Na sam koniec niespodzianka, od dawna oczekiwana rozmowa z Janem Glińskim, nagrana w dzień 9. urodzin Fundacji Dantian.

Zapraszamy również na fotorelację z obchodów urodzinowych autorstwa naszej zdolnej i utalentowanej instruktorki – fotografki Edyty Wypierowskiej.