Warsztaty wyjazdowe

TERMINY WARSZTATÓW 2023:

STUDIO BURDĄG, JEDWABNO 19-25.06.2023

DOM PRZEBUDZEŃ, PORĄBKA  17-23.07.2023

Szczegóły wkrótce.

 

POPRZEDNIE EDYCJE WARSZTATÓW WYJAZDOWYCH

 

CHODZONY, ANTYRAKOWY QIGONG GUOLIN

Studio Burdąg, Jedwabno, 25-30.09.22

Wśród tzw. chorób cywilizacyjnych, choroby nowotworowe są drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną zgonów na świecie. Podobnie jest i u nas. Kobiety w Polsce najczęściej chorują na raka piersi, a mężczyźni na raka prostaty. Drugim najczęstszym nowotworem u obu płci jest rak płuc. Z najnowszych danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rocznie diagnozuje się chorobę u prawie 170 tys. osób, umiera ok. 100 tys. pacjentów, a około milion żyje ze zdiagnozowaną chorobą. I od szeregu dekad jest to trend rosnący. Tyle smutnych statystyk.

Czy ćwiczenia qigongu mogą mieć w tym obszarze działanie profilaktyczne? Czy mogą być również istotnym elementem składowym terapii onkologicznej? Zdecydowanie tak, brzmi odpowiedź na te oba pytania, w oparciu o doświadczenia nie tylko chińskich szpitali, ale także coraz większej liczby ośrodków naukowo-medycznych na Zachodzie. Współczesna medycyna dysponuje coraz bogatszym arsenałem do skutecznej walki z nowotworami. Silne, sprofilowane leki skutecznie zabijają komórki rakowe. Zaawansowane techniki chirurgiczne pozwalają na precyzyjne usunięcie tkanek nowotworowych. W rezultacie, dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny, udaje się uratować wiele osób ze zdiagnozowanymi nowotworami. Osiągnięcia współczesnej medycyny wynikają w dużej mierze ze specjalizacji i ciągłym doskonaleniu technik diagnostycznych, laboratoryjnych, farmakologicznych, operacyjnych itp. W efekcie, również pacjent spotyka się z dużą liczbą specjalistów: endokrynologów, immunologów, specjalistów od leczenia bólu, neurologów, psychologów, … nierzadko mając jednak problem z połączeniem ich opinii w spójną całość. Ta postępująca specjalizacja, nie tylko zresztą w onkologii, powoduje, że coraz rzadziej patrzy się na pacjenta jako na całość. Typowy onkolog koncentruje się przede wszystkim na samym nowotworze i rzadko patrzy się szerzej nie tylko na całościową fizyczność pacjenta, ale zwłaszcza na jego tryb życia, sposób odżywiania, oddychania, psychikę, emocjonalność, relacje z otoczeniem w pracy i w domu. A właśnie patologie tych czynników, powiązanych ze sobą w wieloraki sposób, są w dużej mierze przyczyną pojawiania się zmian nowotworowych i są bardzo istotne dla wyboru i sukcesu zindywidualizowanej terapii.

Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje zaś człowieka holistycznie, nie jako zbiór osobnych części połączonych ze sobą jak w maszynie, a jako zintegrowaną istotę, której wszystkie części są ze sobą połączone, a także w istotnych relacjach z otoczeniem. Ciało fizyczne jest też nierozłączne z umysłem, a całość jest czymś znacznie więcej niż sumą jego części składowych. Problemy psychologiczne, emocjonalne są przyczyną problemów w sferze fizycznej i odwrotnie, a procesy te potęgują się często przez wiele lat, aby w końcu objawić się jako widoczna choroba, często nowotworowa. To chińskie podejście jest coraz bardziej akceptowane na Zachodzie, gdyż również współczesna nauka udowadnia, że choroby takie jak rak są efektem działania szeregu czynników występujących jednocześnie i to najczęściej w dłuższym okresie czasu. Te czynniki to również emocje, psychika, a także różnorodne aspekty otoczenia. Tak więc wschodnie i zachodnie podejście są komplementarne i im szybciej będą zintegrowane, tym efektywniej będziemy nie tylko leczyć, ale przed wszystkim zapobiegać.

Poprzez różnorodne formy działalności, Fundacja Dantian od szeregu lat stara się dołożyć cegiełkę to tej integracji, zwłaszcza w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Widząc ciągle rosnący odsetek ludzi z chorobami nowotworowymi, postanowiliśmy podzielić się z Wami dalekowschodnimi technikami qigongu medycznego, o udokumentowanych – na Wschodzie i na Zachodzie – pozytywnych efektach zarówno w zapobieganiu pojawienia się nowotworów, jak i w towarzyszeniu współczesnej terapii onkologicznej.

W tym duchu organizujemy ten warsztat, dedykowany najbardziej chyba rozpowszechnionej technice tzw. antyrakowego qigongu Guolin.

Strona internetowa http://www.qigongchinesehealth.com/walking_qigong zawiera krótki artykuł, przybliżający sylwetkę Guo Lin, od której nazwiska nazwano ten rodzaj chodzonego qigongu oraz próbę wytłumaczenia, z punktu widzenia współczesnej nauki, dlaczego uzdrowił on wielu nieuleczalnie chorych. Badania naukowe w tym zakresie ciągle trwają i pozwalają na coraz lepszą integrację tej i innych technik qigongu z protokołami profilaktycznymi i terapeutycznymi współczesnej medycyny. Nauka tego chodzonego qigongu będzie głównym tematem naszego warsztatu, prowadzonego przez Jana Glińskiego https://www.fundacjadantian.com/instruktorzy/, który po raz pierwszy miał okazję naocznie przekonać się o terapeutycznych efektach qigongu Guolin wśród chińskiej społeczności Malezji jeszcze w latach 90. XX w.

Więcej w języku polskim: https://youtu.be/R5YA-mZsAec. W tej prezentacji Jan Gliński uzasadnia potrzebę szybszej integracji dalekowschodnich, sprawdzonych technik świadomego ruchu z metodami współczesnej medycyny i profilaktyki onkologicznej, podając jako konkretny przykład tej integracji tzw. antyrakowy Qigong Guolin.  Stał się on swoistym fenomenem, najpierw na Dalekim Wschodzie, a później w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i innych krajach. Skuteczność tej formy terapii i profilaktyki została potwierdzona przez liczne prace naukowe, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Załączona prezentacja przedstawia skrótową historię, zasady praktyki oraz najważniejsze mechanizmy odpowiedzialne za skuteczność Nowego Qigongu Guolin w profilaktyce onkologicznej oraz jako sprawdzonej metody wspomagającej współczesne techniki leczenia chorób nowotworowych.

Z kolejnej prezentacji dowiesz się, dlaczego qigong jest tak ważny. W zrównoważonym, zasadowym i dotlenionym organizmie znacznie trudniej namnażają się komórki rakowe, a takie środowisko zapewnia świadomy, harmonijny ruch https://youtu.be/op61TVpy2KE

 

Miejsce

Studio Burdąg to kompleks, który powstał na planie starego, poniemieckiego gospodarstwa. Odrestaurowane na przestrzeni lat budynki, są funkcjonalne, a zarazem nadają temu miejscu wyjątkowy klimat. Całość znajduje się na obrzeżach dużego lasu, pomiędzy jeziorami Burdąg oraz Świętajno. Odległość od Warszawy, niecałe 3 godziny samochodem.

Do dyspozycji gości są dwa budynki –Obora i Stodoła. Ponadto basen, staw rybny, ogródek warzywny i palenisko ogniskowe. Obora to dwupiętrowy budynek. Na parterze znajduje się przestronna i jasna sala, z drewnianą podłogą, o powierzchni 120m2. W Oborze do dyspozycji gości przeznaczone są: salon z kominkiem, w pełni wyposażona kuchnia, pralnia, toaleta oraz taras z widokiem na las. Na piętrze znajdują się pokoje. Sąsiadująca Stodoła to miejsce, gdzie można zrelaksować się i nabrać sił po zajęciach. Na parterze budynku znajduje się salon z kominkiem, dwie kuchnie, łazienka, toaleta oraz taras. Serce Stodoły stanowi przestronna jadalnia. Długi, dębowy stół oraz wygodne krzesła sprzyjają integracji oraz wspólnym posiłkom. Na piętrze znajdują się pokoje.

Ramowy program warsztatu:

 • 25.09 (niedziela) – zakwaterowanie od 19.00, po kolacji spotkanie informacyjne.
 • 26 – 29.09 (poniedziałek – czwartek) – przed śniadaniem: Codzienny Rytuał Zdrowia, między posiłkami: nauka marszy oddechowych, najczęściej w przyrodzie.
 • 30.09 (piątek) – Codzienny Rytuał Zdrowia i śniadanie, wyjazd przed 10.30.

Szczegółowy program dostosowany będzie do warunków pogodowych, niemniej większość zajęć odbędzie się na powietrzu (należy przewidzieć odpowiedni strój na potencjalnie kapryśną mazurską aurę końca września).

📆 25.09 – 30.09.2022
5 dni

📍 JEDWABNO, KOLONIA BURDĄG 68:  https://goo.gl/maps/bmb3Z19YYwj7WWUJ6

Inwestycja:

👉 Udział w warsztacie, nauka technik pracy z ciałem, technik oddechowych, ćwiczenia w przyrodzie
👉 Zakwaterowanie, pokoje dwuosobowe
👉 Całodniowe wegetariańskie wyżywienie

• 2100 zł od osoby w pokoju dwuosobowym ze wspólną łazienką
• 2300 zł od osoby w pokoju dwuosobowym z łazienką

Zaliczka
• 1100 zł w przypadku pokoju dwuosobowego ze wspólną łazienką, płatne do 16 sierpnia

• 1300 zł w przypadku pokoju dwuosobowym z łazienką, płatne do 16 sierpnia

Druga transza
• 1000 zł, płatna przelewem do 20 września, na ten sam rachunek.

Zarezerwuj miejsce wypełniając  formularz zgłoszeniowy

Po wypełnieniu formularz, otrzymasz informację o dostępności miejsca, rodzaju pokoju oraz numer rachunku, na który możesz zrobić przelew.

❗️WAŻNE!!!
Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres:
📩 studiodantian@gmail.com (tytuł: Wyjazd: STUDIO BURDĄG – QIGONG ANTYRAKOWY GUOLIN)

❗️ Liczba miejsc jest ograniczona, pokoje dwuosobowe.
O pierwszeństwie decyduje kolejność rejestracji oraz wpłaty zaliczki.

Po potwierdzeniu że są wolne miejsca, prześlemy dalsze informacja i poprosimy o uiszczenie pierwszej części opłaty.

W przypadku rezygnacji:

do 26 sierpnia – całkowity zwrot zaliczki

od 27 sierpnia do 9 września – zwracamy 50 % kwoty

po 9 września – zaliczka przepada

 

WIBRUJĄCE ORGANY 

Dom Przebudzeń, Porąbka, 11 – 17.07.2022  

 • Rozwibruj swoje ciało, harmonizując i doenergetyzowując sześć głównych narządów wewnętrznych z Janem Glińskim.
 • Poznaj sztukę leczniczego automasażu z Marzeną Mayą Rostkowską oraz
 • Zasmakuj przygody z bronią – poznając Qigong z kijem, Yang Sheng Zhang z Katarzyną Kahuną Kieraś

Weź udział w tygodniowym cyklu warsztatów, podczas których poznasz zestawy ćwiczeń harmonizujących pracę narządów wewnętrznych, rozumianych nie anatomicznie, a funkcjonalnie, zgodnie z klasyczną medycyną chińską. Uwzględniając w jakich godzinach mają one swoją maksimum, a kiedy lepiej ich nie obciążać, ponieważ spada ich energetyczne zasilanie, nauczysz się lepszej współpracy ze sobą. Każdego dnia ćwiczenia dedykowane będą innemu organowi wewnętrznemu wraz z jego narządem stowarzyszonym. Dowiesz się jak skutecznie się o nie zatroszczyć, korzystając z bogatej skarbnicy systemów qigongu.

 • Ba Duan Jin (Osiem Kawałków Brokatu),
 • Zhan Zhuang (Stojąc jak Drzewo),
 • Wu Qin Xi (Ćwiczenia Pięciu Zwierząt),
 • Liu Zi Jue (Sześć Leczących Dźwięków).
 • Automasaż i akupresura wybranych punktów i meridianów

Dzień 1. SERCE („Cesarz”) + jelito cienkie („Minister Przyjęć”)

Dzień 2. PŁUCA („Premier” organów) + (jelito grube)

Dzień 3. NERKI („Minister Mocy”) + (pęcherz moczowy)

Dzień 4. WĄTROBA („Szef sztabu”) + (woreczek żółciowy)

Dzień 5. ŚLEDZIONA („Minister Spichlerza”) + żołądek („Minister Młyna”, Trzustka)

Dzień 6. „POTRÓJNY OGRZEWACZ” („Minister Grobli i Czerpaków”) + Osierdzie („Cesarska Straż Przyboczna”)

Podczas popołudniowych zajęć poznasz między innymi EFT Tapping, czyli metodę pracy z ciałem, emocjami i umysłem. Dowiesz się jak bardzo idą ze sobą w parze oraz dlaczego najlepiej zajmować się sobą kompleksowo. Uruchomisz i uelastycznisz nadgarstki z pomocą wachlarza. A także dowiesz się co można robić z kijem krótkim, ucząc się fragmentów formy kija według szkoły Yang Jia Lao Jia, oraz dowiesz się jak jeszcze można wykorzystać kij do pracy z energią własną – Yang Sheng Zhang.

Prowadzący:

Jan Gliński – nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji.Od ponad 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan. Adept sportowych i tradycyjnych sztuk walki, zdrowia i rozwoju osobistego (najpierw judo i karate, później kyudo, qigong i taiji). Qigong to jego pasja i sposób na utrzymanie zdrowia. Jego nauczycielami qigongu byli m.in. Lam Kam Chuen, Mantak Chia, Wong Kiew Kit, Zhogxian Wu.Zawodowo, od 40 lat, w międzynarodowym biznesie high-tech.
Marzena Maya Rostkowska – praktykuje z pasji i miłości do ruchu. Ruchu świadomego, wolnego, różnorodnego. Ruchu, który pozwala zachować ciału sprawność i grację, który daje spokój i harmonię. Praktykuje od ponad jedenastu lat taiji i qigong z Fundacją Dantian i Janem Glińskim. Wzbogaca swoją praktykę o metodę Feldenkraisa u Jacka Paszkowskiego, o movement w Akademii w Gruncie Ruchu u Michaliny Sobków oraz Beaty Zaręby. Nie zatrzymuje się, z wielką ciekawością poszukuje i zgłębia różnorodne formy ruchowe, które bada i integruje w swojej praktyce.
Katarzyna Kahuna Kieraś – zawsze w ruchu. Od dziecka na rowerze, aż po rowerowe wakacje. Przez wiele lat joga Iyengara, potem Ashtanga joga, a w między czasie taniec współczesny. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Uczestniczka wielu Kręgów Kobiecych oraz warsztatów rozwoju wewnętrznego. Po nieudanej próbie wiele lat temu, znalazła swoje taiji. Z pasją i nieustającą ciekawością odkrywa i trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Szukając równowagi dla taiji odkrywa gimnastykę słowiańską. Miłośniczka gór i górskich wędrówek, wody i nurkowania a w mieście jazdy na rolkach.

Gdzie?

Dom Przebudzeń w Porąbce, Beskid Mały. Miejsce otoczone zielenią̨ i górskimi krajobrazami, ze wspaniałą przestrzenią do ćwiczeń, zarówno na zewnątrz jak i w środku, gdzie mamy do dyspozycji przyjemną salę i wygodne pokoje. Wokół cisza, wiele szlaków pieszych wędrówek.

Zapraszamy na kolejną edycję wyjazdowych warsztatow qigongu poświęconych praktyce świadomego ruchu i bezruchu. Prowadzący: Jan Gliński, Marzena Maya Rostkowska i Katarzyna Kahuna Kieraś. 👣

📆 11.07 – 17.07.2022
6 dni

📍 PORĄBKA, BESKID MAŁY: województwo małopolskie, niedaleko Bielska-Białej
Inwestycja:
• 1950 zł od osoby

Zaliczka
• 1000 zł
Druga transza
• 950 zł, płatna przelewem do 6 lipca, na ten sam rachunek.

❗️WAŻNE!!!
Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres:
📩 studiodantian@gmail.com (tytuł: Wyjazd: PORĄBKA – DOM PRZEBUDZEŃ)

👉 W przypadku rezygnacji:
do 25 czerwca – całkowity zwrot zaliczki
od 26 czerwca do 7 lipca – zwracamy 50 % kwoty
po 7 lipca – zaliczka przepada

Przyjazd i zakwaterowanie

Rozpoczynamy w poniedziałek 11.07.2022
od 15.00 zakwaterowanie
18.00 – kolacja
20.00 – spotkanie organizacyjne
Pobyt kończymy lunchem w niedzielę 17.07.2022 ok. godz. 13.00.

W zależności od pogody jedno z popołudni będzie wolne.

👉 Pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami.
👉 Pełne wegeratariańskie wyżywienie w formie bufetu.

❗️ Liczba miejsc jest ograniczona max. 19 osób.
O pierwszeństwie decyduje kolejność rejestracji oraz wpłaty zaliczki.

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Po potwierdzeniu że są wolne miejsca, porosimy o uiszczenie pierwszej części opłaty w wysokości 1000 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona, zapraszamy 19 osób.. Decyduje kolejność wpłat.

Druga transza 950 zł, płatna przelewem do 6 lipca, na ten sam rachunek.

W przypadku rezygnacji:

do 25 czerwca – całkowity zwrot zaliczki

od 26 czerwca do 7 lipca – zwracamy 50 % kwoty

po 7 lipca – zaliczka przepada

Szczegółowy plan warsztatu:

Dzień pierwszy: poniedziałek

 • 15.00 – zakwaterowanie
 • 18.00 – kolacja
 • 20.00 – spotkanie organizacyjno-zapoznawcze

Dzień drugi: wtorek

 • 7.30 – 8.15 – Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 – Jan – Serce + organ stowarzyszony jelito cienkie
 • 13.00 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Marzena – EFT Tapping
 • 18.30 – kolacja

Dzień trzeci: środa

 • 7.30 – 8.15 – Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 – Jan – Płuca + organ stowarzyszony jelito grube
 • 13.00 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Kahuna – Qigong z kijem, Yang Sheng Zhang
 • 18.30 – kolacja

Dzień czwarty: czwartek

 • 7.30 – 8.15 – Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 – Jan – Nerki + organ stowarzyszony pęcherz moczowy
 • 13.00 – obiad
 • Wolne popołudnie
 • 18.30 – kolacja

Dzień piaty: piątek

 • 7.30 – 8.15 – Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 – Jan – Wątroba + organ stowarzyszony woreczek żółciowy
 • 13.00 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Marzena – wachlarze bojowe
 • 18.30 – kolacja

Dzień szósty: sobota

 • 7.30 – 8.15 Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 – Śledziona + organy stowarzyszone trzustka, żołądek
 • 13.00 – 16.30 – obiad + czas wolny
 • 16.30 – 18.00 – Kahuna – forma kija według szkoły Yang Jia Lao Jia
 • 18.30 – kolacja

Dzień siódmy: niedziela

 • 7.30 – 8.15 – Jan – qigong na przebudzenie
 • 8.30 – 9.30 – śniadanie
 • 10.00 – 12.30 „Potrójny ogrzewacz” + organ stowarzyszony osierdzie
 • 13.00 Obiad i wyjazd

Zapraszamy!

 

Warsztaty wyjazdowe Fundacja Dantian

WYJAZDOWE WARSZTATY QIGONGU