Wibrujące Organy

Nerki + organ stowarzyszony (pęcherz moczowy) warsztaty uczące ćwiczeń polepszających funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Sesja 2 z 6: Nerki + organ stowarzyszony (pęcherz moczowy). Oto krótka relacja z zeszłorocznych warsztatów: Jak (…)

Wibrujące Organy

Płuca + organ stowarzyszony (jelito grube) warsztaty uczące ćwiczeń polepszających funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wybranych ze skarbnicy systemów qigongu (chi kungu): Ba Duan Jin (Osiem Kawałków Brokatu), Zhan Zhuang (Stojąc jak (…)

Wibrujące Organy

Serce + organ stowarzyszony (jelito cienkie) Przeniemy się na chiński dwór naszego ciała. Zaprzyjaźnimy się z Cesarzem organów – czyli naszym drogim sercem. Szukając związku między częścią uczuciową, a fizyczną. Nawiążemy (…)

Wibrujące Organy

Śledziona + organy stowarzyszone (trzustka, żołądek) Ręka w górę, niedźwiedzi, sprężysty krok, balans – yo!… Kto trenował ten czuł, kto siedział w domu jedząc – również – żołądek i śledzionę (…)

Wibrujące Organy

„Potrójny ogrzewacz” Może to i bajka… nie wiem, chińskiego ptaka Peng nie poznałam… ale byli tacy co próbowali latać jak on, wolno, wolniej, wydobywając z gardeł bezgłośny dźwięk hiiiiiiiiiiiii…. Co ciekawe, wydobywać go (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

W miniony wtorek wróciliśmy do regularnych treningów Starego Stylu Yang Taiji Quan tym razem w LO na ul Madalińskiego. Otworzyliśmy już drugi sezon przygotowujący nas do Międzynarodowego Biennale Starego Stylu (…)

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Kiedy zapominamy, powoli tracimy siebie i zostajemy tylko w teraźniejszości… nawet ze zwykłą ręką, którą zamierzaliśmy podnieść. To co wtedy? Jak odnaleźć utracony ruch, gdzie szukać siły, aby nie zatrzymać (…)

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Zapraszamy do naszego stoiska do wspólnych ćwiczeń podczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim 5 października, więcej informacji na stronie www.malibracia.org.pl. Fundacji Dantian “Energia świadomego ruchu” organizuje pokaz prostych ćwiczeń (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

CEL KURSU: Nauka zestawu ćwiczeń przygotowawczych oraz – od początku – długiej formy Yang Jia Lao Jia („Starego Stylu Szkoły Yang”) Taiji Quan http://www.youtube.com/watch?v=Ja2BKK_aOJk. WARUNKI UCZESTNICTWA: Wewnętrzna silna motywacja. Deklaracja (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

Kurs jest prowadzony z intencją trwałego zakorzenienia Yang Jia Lao Jia Taiji Quan w Polsce, dla osób które pociąga perspektywa poświęcenia wielu lat regularnej pracy nad sobą poprzez naukę tego (…)