Wibrujące Organy

Nerki + organ stowarzyszony (pęcherz moczowy) warsztaty uczące ćwiczeń polepszających funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Sesja 2 z 6: Nerki + organ stowarzyszony (pęcherz moczowy). Oto krótka relacja z zeszłorocznych warsztatów: Jak obudzić drzemiącą w nerkach siłę odziedziczoną w spadku od naszych rodziców? Jaka jest z nimi związana pora roku, kolor, nastrój?Nerki – nasze siedlisko energii życiowej – (…)

Wibrujące Organy

Płuca + organ stowarzyszony (jelito grube) warsztaty uczące ćwiczeń polepszających funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wybranych ze skarbnicy systemów qigongu (chi kungu): Ba Duan Jin (Osiem Kawałków Brokatu), Zhan Zhuang (Stojąc jak Drzewo), Wu Qin Xi (Ćwiczenia Pięciu Zwierząt), Liu Zi Jue (Sześć Leczących Dźwięków). Sesja 1 z 6: Płuca + organ stowarzyszony (jelito grube).

Wibrujące Organy

Serce + organ stowarzyszony (jelito cienkie) Przeniemy się na chiński dwór naszego ciała. Zaprzyjaźnimy się z Cesarzem organów – czyli naszym drogim sercem. Szukając związku między częścią uczuciową, a fizyczną. Nawiążemy kontakt z energią serca i wydobywając z siebie leczący serce dźwięk Haaaaaaaaaaa! Zapraszamy!

Wibrujące Organy

Śledziona + organy stowarzyszone (trzustka, żołądek) Ręka w górę, niedźwiedzi, sprężysty krok, balans – yo!… Kto trenował ten czuł, kto siedział w domu jedząc – również – żołądek i śledzionę każdy ma! A my jak zwykle poniedziałkowe wieczory w Muzeum Azji i Pacyfiku wibrowaliśmy z organami, tym razem z dźwiękiem: huuuuuuuuuuuu – odpowiedzialnym za żołądek (…)

Wibrujące Organy

„Potrójny ogrzewacz” Może to i bajka… nie wiem, chińskiego ptaka Peng nie poznałam… ale byli tacy co próbowali latać jak on, wolno, wolniej, wydobywając z gardeł bezgłośny dźwięk hiiiiiiiiiiiii…. Co ciekawe, wydobywać go kiedy spłaszcza nas wyimaginowany walec … a to wszystko, aby potrenować Potrójny Ogrzewacz oraz stowarzyszone z nim osierdzie. Potrójny Ogrzewacz – San Jao – organ, którego (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

W miniony wtorek wróciliśmy do regularnych treningów Starego Stylu Yang Taiji Quan tym razem w LO na ul Madalińskiego. Otworzyliśmy już drugi sezon przygotowujący nas do Międzynarodowego Biennale Starego Stylu Yang Taiji Quan we Francji – uwaga- data bardzo ważna dla nas wszystkich, to 20 czerwca 2015, termin egzaminów ekipy polskiej we Francji.Inaugurację roku sportowego (…)

Światowy Dzień Choroby Alzheimera

Kiedy zapominamy, powoli tracimy siebie i zostajemy tylko w teraźniejszości… nawet ze zwykłą ręką, którą zamierzaliśmy podnieść. To co wtedy? Jak odnaleźć utracony ruch, gdzie szukać siły, aby nie zatrzymać się w bezradności i strachu? Nie mamy na to uniwersalnej recepty, mamy za to doświadczenia przekazywane w Chinach od setek a nawet tysięcy lat, z (…)

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Zapraszamy do naszego stoiska do wspólnych ćwiczeń podczas Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim 5 października, więcej informacji na stronie www.malibracia.org.pl. Fundacji Dantian “Energia świadomego ruchu” organizuje pokaz prostych ćwiczeń energetycznych chińskiego Qigong’u. Są to ćwiczenia dla osób w każdym wieku, dostosowane do różnego poziomu sprawności fizycznej. Każdy może je ćwiczyć samodzielnie w domu, bądź (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

CEL KURSU: Nauka zestawu ćwiczeń przygotowawczych oraz – od początku – długiej formy Yang Jia Lao Jia („Starego Stylu Szkoły Yang”) Taiji Quan http://www.youtube.com/watch?v=Ja2BKK_aOJk. WARUNKI UCZESTNICTWA: Wewnętrzna silna motywacja. Deklaracja regularnej, indywidualnej pracy z samym sobą. Ubiór: strój sportowy nie krępujący szerokich ruchów, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.   „Od kilkunastu lat uczestniczę w „biennale” (…)

Kurs Starego Stylu Yang Taiji Quan

Kurs jest prowadzony z intencją trwałego zakorzenienia Yang Jia Lao Jia Taiji Quan w Polsce, dla osób które pociąga perspektywa poświęcenia wielu lat regularnej pracy nad sobą poprzez naukę tego stylu i które z czasem staną się jego nauczycielami i mistrzami.