• To wydarzenie minęło.

ASTMA – JAK ODDYCHAĆ PEŁNĄ PIERSIĄ? | WARSZTAT ONLINE

27 kwiecień 2020 @ 17:00 - 18:00

19 zł

Zapraszamy 27 kwietnia o godz. 17.00 na warsztat oddechowy do Studia Dantian Online, który poprowadzi Krzysztof Operacz.

Biorąc udział poznasz praktyczne ćwiczenia oddechowe dla astmatyków, dzięki którym:

• zwiększysz przestrzeń płuc,
  • rozluźnisz ciało, żeby oddech swobodnie płynął
  • zredukujesz stres
  • zaczniesz oddychać pełną piersią!

Astma, to nie tylko mój problem, to problem całego „cywilizowanego” świata. Ocenia się, że na całym świecie jej objawy pojawiają się u prawie 350 milionów osób. W Polsce notuje się je już u 10% populacji, w tym jest ok. 400 tyś. dzieci.

W obecnych czasach strach przed brakiem oddechu jest wszechobecny. Na topie jest hasło: walki o swobodny oddech.
Dla mnie, od kiedy zacząłem ćwiczyć, nie stanowi bardzo dużej niedogodności. Nie odczuwam jej skutków tak mocno jak kiedyś. Coś w tym jest. Kiedyś, gdy ze względu na chorobę, miałem permanentne zwolnienie z WF-u, ona się objawiała.

Teraz gdy wiem, że bieganie, skakanie i medytacja potrafią w tej dziedzinie zdziałać bardzo dużo dobrego, choroba przycichła. I dobrze, bo w mojej rodzinie bywało i tak, że była ona powodem śmierci.

Astma jest chorobą nieuleczalną, ale przy zachowaniu pewnych zasad, można zachować wysoką jakość codziennego życia. Jednym z takich czynników jest praktykowanie odpowiedniej aktywności fizycznej. Aktywności związanej nie tylko z treningiem siłowym i wytrzymałościowym, ale i też ze strefą mentalną. Nie rezygnując ze wspomagania farmakologicznego – możemy oddychać pełną piersią!

W obecnych czasach głęboki oddech jest tematem bardzo gorącym, można powiedzieć, że śledzimy go z „zapartym tchem”.

Chciałbym zwrócić uwagę na mentalną stronę tego schorzenia. Na rzeczy, które możemy zrobić sami dla siebie. Zobacz, jak (nie rezygnując z zalecanego wspomagania farmakologicznego) możemy oddychać pełną piersią, jak nie doprowadzić do trwałych uszkodzeń procesu oddychania. Czyli o astmie prostymi słowami praktyka z wieloletnim doświadczeniem.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTACIE ONLINE?

Inwestycja – 19 zł

1. Formą zapisu jest przelew w wysokości 19 zł o tytule: Astma – jak oddychać pełną piersią na konto Fundacji Dantian – Bank PKO SA, nr konta: 06 1240 6218 1111 0010 7770 4082
  2. Po wykonaniu przelewu, prześlij nam potwierdzenie na email: studiodantian@gmail.com. Pamiętaj, że wysyłany prosto z banku przelew nie ma adresata czyli ciebie, więc prosimy o mail, abyśmy mogli przesłać link.
  3. Dostaniesz od nas email zwrotny z zaproszeniem do wirtualnej platformy, na której odbędzie się wykład

Uwaga! Zapisy i płatności przyjmujemy do 27 kwietnia do godz. 15.00

CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

• Spotykamy się 27 kwietnia o godzinie 17.00 ONLINE na platformie ZOOM. Czas trwania – ok. 1 godziny.
  • Wcześniej pobierz na komputer lub telefon bezpłatną aplikację ZOOM https://zoom.us/join
  • Na godzinę przed spotkaniem otrzymasz od nas mail z linkiem do pokoju oraz ID i hasło do zalogowania się na wydarzenie

PROWADZĄCY

Krzysztof KO Operacz, autor bloga o sztukach walki, teoretyk i praktyk w jednej osobie, który z niegasnącą ciekawością i wnikliwością bada, i o swoich odkryciach pisze.

www.taijipopolsku.pl

Data: