• To wydarzenie minęło.

Guangchang wu – chińska zumba

21 marzec 2019 @ 20:00 - 21:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 20:00 on czwartek, repeating until 27 czerwiec 2019

30 zł

Guangchang wu to niemal dosłownie – publiczny taniec na skwerze, żartobliwie określany  jako „chińska zumba”. Innymi słowy, taniec rekreacyjny. Zajęcia polegają na nauce krótkich choreografii bazujących na klasycznym i folkowym tańcu chińskim, oraz etnicznych – np.: tybetańskim, mongolskim, Dai, ujgurskim, a także układach  aerobowych zawierających elementy typowe dla tańca typu fitness. W tańcach chińskich często wykorzystuje się charakterystyczne dla nich rekwizyty jak np.: różnego rodzaju wachlarze czy chustki. Zapamiętane choreografie tańczy się bez nacisku na technikę, dla przyjemności i relaksu z jednej strony, z drugiej -taniec ten przynosi korzyści fizyczne- wpływa na pamięć, równowagę, elastyczność, stabilizację, postawę, nadaje ruchom gracji, pomaga spalać kalorie  i oczywiście jak każdy rodzaj zdrowego ruchu uwalnia endorfiny czyli hormony szczęścia. Nadaje się dla osób w każdym wieku i kondycji łącznie z osobami starszymi i „puszystymi”.Guangchang wu, to zajęcia które mogą być traktowane jako oddzielne i przynosić pełną satysfakcję oraz korzyść dla ciała i ducha, może też być kontynuacją zajęć z shenyun.

Zajęcia odbywają się w czwartki, od 20.00 – 21.30. Prowadzi Emilia Potocka.

Data:
21 marzec 2019