• To wydarzenie minęło.

KURS ONLINE AKADEMII DANTIAN: QIGONG 12 MERIDIANÓW 4/7

3 czerwiec 2020 @ 19:00 - 20:00

30 zł

Zapraszamy na kurs online Akademii Dantian: Qigong 12 meridianów, który będzie się odbywał w środy od 13 maja do 24 czerwca, o godz. 19.00 na platformie ZOOM.

CEL KURSU

Cel kursu: praktyczne zapoznanie się z ćwiczeniami aktywizującymi poszczególne meridiany w celu polepszenie funkcjonowanie narządów wewnętrznych i całego organizmu.

Teoria meridianów, opisana już w Huangdi neijing (黄帝内经, “Kanonie medycyny Żółtego Cesarza”, iV-I w. p.n.e.), jest – obok teorii yin/yang, wu xing (“pięciu żywiołów/elementów”), qi (“energii życiowej”) – jednym z fundamentów tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM). Według tej teorii, meridiany są kanałami, przez które różne narządy i układy tkanek w ciele komunikują się i koordynują swoje działanie Pozwala to na integralne wyjaśnienie czym jest ludzkie życie, jak powstaje choroba i jak działają terapie.

Akupunktura i akupresura są najbardziej znanymi terapeutycznymi metodami regulowania przepływu qi w meridianach, przywracającymi jego właściwe natężenie i rytm. Również większość ćwiczeń qigongu ma na celu harmonizowanie tego przepływu. W szczególności istnieją zestawy specyficznych ćwiczeń rozciągających, stymulujących i odblokowujących poszczególne meridiany. Tego typu ćwiczenia będą głównym tematem kursu.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Uczestnicy kursu nauczą się wybranych ćwiczeń aktywizujących i harmonizujących funkcjonowanie poszczególnych meridianów, propagowanych przez dr. Yves Réquéna, francuskiego lekarza medycyny i akupunktury, oraz Shizuto Masunaga, japońskiego mistrza shiatsu.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Zajęcia będą odbywać się na platformie zoom w w środy w godz. 19.00 – ok. 20.00

SESJE:

1. 13.05 | Ćwiczenia na Naczynia Poczęcia i Zarządzające (Conception i Governing Vessels)
  2. 20.05 | Ćwiczenia na Meridiany Płuc i Jelita Grubego
  3. 27.05 | Ćwiczenia na Meridiany Śledziony Żołądka
  4. 03.06 | Ćwiczenia na Meridiany Serca i Jelita Cienkiego
  5. 10.06 | Ćwiczenia na Meridiany Nerek i Pęcherza Moczowego
  6. 17.06 | Ćwiczenia na Meridiany Potrójnego Ogrzewacza i Osierdzia
  7. 24.06 | Ćwiczenia na Meridiany Wątroby i Woreczka Żółciowego

DYPLOM BIAŁEGO POZIOMU

Ukończenie całej serii warsztatów zostanie potwierdzone dyplomem “Białego poziomu Qigongu 12 meridianów” Akademii Dantian. Ćwiczenia będą dostosowane do osób o przeciętnej sprawności fizycznej. Część ćwiczeń będzie wykonywana na leżąco. Ubiór: strój sportowy nie krępujący szerokich ruchów, wygodne obuwie na płaskiej podeszwie lub boso.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU ONLINE?

Kurs online – 200 zł
Możliwość uczestniczenia w pojedynczych zajęciach – 30 zł

1. Formą zapisu jest przelew w wysokości 200 zł (lub 30 zł w przypadku pojedynczych zajęć) o tytule: QIGONG 12 MERIDIANÓW na konto Fundacji Dantian – Bank PKO SA, nr konta: 06 1240 6218 1111 0010 7770 4082
  2. Po wykonaniu przelewu, prześlij nam potwierdzenie na email: studiodantian@gmail.com. Pamiętaj, że wysyłany prosto z banku przelew nie ma adresata czyli ciebie, więc prosimy o mail, abyśmy mogli przesłać link.
  3. Dostaniesz od nas email zwrotny z zaproszeniem do wirtualnej platformy, na której odbędzie się wykład

! Uwaga zapisy przed pierwszą sesją przyjmujemy do 13 maja do godz. 15.00

CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

• Spotykamy się od 13 maja w ŚRODY o godzinie 19.00 ONLINE na platformie ZOOM. Czas trwania – ok. 1 godziny
  • Wcześniej pobierz na komputer lub telefon bezpłatną aplikację ZOOM https://zoom.us/join
  • Na godzinę przed każdym spotkaniem otrzymasz od nas mail z linkiem do pokoju oraz ID i hasło do zalogowania się na wydarzenie

PROWADZĄCY:

Jan Gliński, doktor nauk fizycznych i nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji, główny instruktor Fundacji Dantian.

Data:
3 czerwiec 2020