• To wydarzenie minęło.

KURS ONLINE: BA DUAN JIN 〜 OSIEM KAWAŁKÓW BROKATU 〜 ZACISKANIE PIĘŚCI

22 czerwiec 2020 @ 19:00 - 20:00

25 zł

Zapraszamy na kurs online Akademii Dantian: BA DUAN JIN (“OSIEM KAWAŁKÓW BROKATU”), który będzie się odbywał w poniedziałki od 11 maja do 29 czerwca, o godz. 19.00 na platformie ZOOM.

⚪️ Cel kursu: praktyczne zapoznanie się z tradycyjnym zestawem ćwiczeń, polepszających funkcjonowanie indywidualnych narządów wewnętrznych i całego organizmu.

⚪️ Ba Duan Jin (八段錦; czyt. ba duan dżin; „Osiem Kawałków Brokatu”) jest zestawem ośmiu ćwiczeń dynamicznego QIGONGU (czyt. czi gongu) o ponad 1000-letniej historii, z których każde usprawnia funkcjonowanie wybranych organów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw – całego organizmu.

⚪️ Ba Duan Jin jest wzmiankowane w szeregu tekstach z dynastii Song (960-1279). Późniejsze źródła, zwłaszcza XIX-wieczne, zaczęły przypisywać wynalezienie Ba Duan Jin słynnemu generałowi Yue Fei, żyjącemu w XII wieku, o legendarnej sile i waleczności. Yue Fei miał stworzyć Ba Duan Jin, aby w czasie, kiedy dowodził obroną niegościnnych, północnych granic Chin, utrzymać żołnierzy w nienagannej formie i pełnej gotowości do walki.

⚪️ Uczestnicy kursu nauczą się przede wszystkim stosunkowo prostej, niemniej dostarczającej szeregu korzyści zdrowotnych, formy Ba Duan Jin, propagowanej przez mistrza Lam Kam Chuen. Jednocześnie, podczas nauki każdego Kawałka Brokatu, zostaną pokazane i omówione ich bardziej zaawansowane formy, włączając te w transmisji linii Dou Fengshan i Wang Zihe, nauczane w tradycji Starego Stylu Yang Taiji (Klasycznego Yang Taiji).

⚪️ Ukończenie całej serii warsztatów zostanie potwierdzone dyplomem “białego poziomu Ba Duan Jin” Akademii Dantian.

⚪️ Ćwiczenia o charakterze psychofizycznym, możliwe do wykonania praktycznie w każdym wieku i kondycji fizycznej.

Ubiór: strój sportowy, który nie krępuje szerokich ruchów oraz wygodne obuwie na płaskiej podeszwie.

⚪️ HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

Zajęcia będą odbywać się na platformie ZOOM w poniedziałki, o godz. 19.00 do ok. 20.00, w następujące dni:

11.05 | Brokat #1. Podtrzymywanie nieba oburącz reguluje wszystkie organy wewnętrzne

18.05 | Brokat #2. Naciąganie łuku na boki przypomina strzelanie do orła

25.05 | Brokat #3. Podniesienie jednej ręki reguluje śledzionę i żołądek.

1.06 | Brokat #4. Oglądanie się do tyłu jak sowa przypatrująca się księżycowi

8.06 | Brokat #5. Obniżenie głowy i bioder usuwa nadmiar ognia z serca

15.06 | Brokat #6. Dotkniecie stóp oburącz wzmacnia nerki i lędźwie

22.06 | Brokat #7. Zaciskanie pieści wzmacnia siłę

29.06 | Brokat #8. Potrząsanie ciałem zapobiega wszystkim chorobom

⭕️ JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE ONLINE?

Kurs online – 200 zł
Możliwość uczestniczenia w pojedynczych zajęciach – 25 zł

1️⃣ Formą zapisu jest przelew w wysokości 200 zł (lub 25 zł w przypadku pojedynczych zajęć) o tytule: BA DUAN JIN na konto Fundacji Dantian – Bank PKO SA, nr konta: 06 1240 6218 1111 0010 7770 4082

2️⃣ Po wykonaniu przelewu, prześlij nam potwierdzenie na email: studiodantian@gmail.com. Pamiętaj, że wysyłany prosto z banku przelew nie ma adresata czyli Ciebie, więc prosimy o mail, abyśmy mogli przesłać Ci link.

3️⃣ Dostaniesz od nas email zwrotny z zaproszeniem do wirtualnej platformy, na której odbędzie się wykład

⭕️ CZAS I MIEJSCE SPOTKANIA?

???? Spotykamy się od 11 maja w poniedziałki o godzinie 19.00 ONLINE na platformie ZOOM. Czas trwania – ok. 1 godziny

???? Wcześniej pobierz na komputer lub telefon bezpłatną aplikację ZOOM https://zoom.us/join

???? Na godzinę przed każdym spotkaniem otrzymasz od nas mail z linkiem do pokoju oraz ID i hasło do zalogowania się na wydarzenie

⭕️ PROWADZĄCY:

Jan Gliński, nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji, głównego instruktora Fundacji Dantian.

Data:
22 czerwiec 2020