• To wydarzenie minęło.

PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ CHIŃSKICH SZTUK WALKI

7 czerwiec 2017 @ 18:00 - 19:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 18:00 on środa, repeating until 28 czerwiec 2017

10zł

Seria prelekcji połączonych z mini-warsztatami qigongu i Starego Stylu Yang Taijiquan.

Instruktorzy i adepci taijiquan Fundacji Dantian spędzili ostatnie 2 tygodnie maja br. w Chinach. Program podróży, zorganizowanej przez tajwański odział Yang Taiji Martial Arts Federation, obejmował m.in. pobyt w Handan, miasta nazywanego stolicą stylu Yang taiji, odwiedzenie wioski Chen, gdzie narodził się styl taiji o tej samej nazwie, wizytę w klasztorze Shaolin, a także odwiedzenie szeregu miejsc podziwianych za ich przepiękną scenerię i historyczne znaczenie (góry Yuntai, groty Longmen, góry Hua Shan, i in.). Oczywiście, nie mogło też zabraknąć odwiedzenia Zakazanego Miasta w Pekinie i wejścia na Wielki Mur. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję obejrzeć relację z kolejnych etapów podróży, a także – jako, że prelekcje odbędą się w czasie co środowych warsztatów qigongu i taijiquan w MAiP – zapoznać się z szeregiem dalekowschodnich ćwiczeń, które przygotują ciało i ducha do wakacyjnego, aktywnego, a zarazem relaksującego odpoczynku.  Prowadzi Jan Gliński (Fundacja Dantian). Wstęp: 10zł.

Data:
7 czerwiec 2017