• To wydarzenie minęło.

PRANA – UMYSŁ I RZECZYWISTOŚĆ POZA UMYSŁEM

15 marzec 2020 @ 15:00 - 20:30

150 zł

Z przykrością zawiadamiamy że nie odbędzie się spotkanie z Profesorem Raghuramji.

Niestety koronavirus dotknął negatywnie nasze plany, Prof Raghuramji nie przyleci do Europy,
Niemcy nie wpuszczają mieszkańców z Azji zatem zmuszenie jesteśmy odwołać nasze spotkanie.

Zapraszamy do Studia Dantian na wykład oraz warsztaty naukowe i praktyczne z guru filozofii jogi – z Prof. N.V. Raghuram z SVYASA Yoga University Bangalore!

To spotkanie z niezwykłym i cenionym nauczycielem, dedykowane osobom pragnącym pogłębić swoją wiedzę na temat jogi.

Wykład i warsztaty tłumaczy z języka angielskiego dr Krzysztof Stec – jogin, naukowiec, autor książek i publikacji na temat jogi, miłośnik Indii, podróżnik.

〜 HARMONOGRAM WYDARZEŃ 〜

???? 15.00 | WYKŁAD PRANA (CHI) 〜 UMYSŁ I RZECZYWISTOŚĆ POZA UMYSŁEM (1,5 h)

Wiele osób na świecie ćwiczy praktyki związane z CHI (Qi), takie jak joga, która w ostatnich latach zyskała niezwykłą popularność. Jednak niewiele z praktykujących ma wiedzę na temat wzajemnych powiązań chi i jogi oraz tego, dokąd ostatecznie obie te praktyki mogą nas zaprowadzić jeśli są wykonywane prawidłowo.

Istota ludzka jest kompleksem składającym się z ciała, prany, umysłu oraz świadomości. Wyjątkowe w tych praktykach jest to, że pomagają nam one przejść od identyfikacji ciała na poziomie fizycznym do subtelnej świadomości (jaźni) głęboko w sobie. W ten sposób możemy korzystać z ciała, prany i umysłu w bardziej oświecony sposób.

???? 16.30 | WYSTĘP TANECZNY BHARATANATYAM, który wykona artystka Shilpa Abhiram z Bangalore (ok. 30 min)

► Wstęp na wykład i pokaz taneczny wolny!
► Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy na adres: studiodantian@gmail.com

???? 17.00 | WARSZTATY 〜 CZĘŚĆ TEORETYCZNA I PRAKTYCZNA (ok 3 – 3,5 h)

???? SESJA I

Niezwykle bliskie praktykom CHI są praktyki pranajamy oraz nieco mniej znane praktyki zwane krijami. Jak je poznać?
Najlepiej poprzez doświadczenie i jednoczesne wdrożenie ich w życie, aby mogły na nas bezpośrednio oddziaływać.

Nad tym będziemy pracować podczas pierwszej sesji warsztatów, które będą równomiernie podzielone na część teoretyczną i ćwiczeniową.

Czas trwania warsztatów ok. półtorej godziny.

???? SESJA II

Obecnie rozróżniamy wiele technik medytacyjnych, a wielu ekspertów próbuje sprawić, by te sesje medytacji były bardzo mistyczne. Niestety bez odpowiednio wyszkolonego nauczyciela mogą być niebezpieczne. Jak uniknąć tych błędów?

Tu pomocny będzie właściwy sposób prezentacji teorii i mechanizmu medytacji oraz prawidłowo poprowadzona sesja praktyczna – nad czym będziemy koncentrować się podczas drugiej sesji.

Sesja II (wykład i praktyka medytacji) potrwa do półtorej godziny. Będzie zawierać również intonowane oryginalne mantry w sanskrycie, pochodzące z ponad dziesięciu tysięcy lat!

► Inwestycja w warsztaty – 150 zł przy zgłoszeniu udziału do środy do 11 marca. W dniu warsztatu cena wynosi – 180 zł

► Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy na adres: studiodantian@gmail.com

???? WIĘCEJ O PROF. N.V. RAGHURAM

Prof. N.V. Raghuram jest założycielem i przewodniczącym fundacji Yoga Bharati oraz członkiem rady doradczej Dhruva Management Institute. Uczeń Swamiego Prabhuddhanandy i prof. Satyanarayana Shastri. Filozofię jogi wykładał w krajach Europy, Azji i w Stanach Zjednoczonych. Od 2003 naucza filozofii jogi w Uniwersytecie Jogi im. Swamiego Vivekanandy w Bangalore, w Indiach. Za swoją działalność związaną z propagowaniem jogi został odznaczony m.in. nagrodą Yoga Master Padma Vibhusha Dr BKS Iyengar.

Data:
15 marzec 2020