• To wydarzenie minęło.

Warsztaty artystyczno-ruchowe

16 marzec 2023 @ 11:00 - 12:20

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjesz fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujesz różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiesz ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziesz malować, rzeźbić, rysować. Odbędziesz podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Zapomniana postać

Kreska, linia, kontur – za ich pomocą odtwarzamy kształt postaci, wyodrębniamy jej wizerunek z tła. Czym się różni rysunek karykaturalny od studium postaci? Co sprawia, że na rysunku rozpoznajemy indywidualny charakter danego człowieka? Podczas tego spotkania, naszym zadaniem będzie wykonanie rysunku na czarnej, kartce papieru, rysowany białą kredką, długopisem lub pisakiem.

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Link do strony MNW

Data: