• To wydarzenie minęło.

Warsztaty artystyczno-ruchowe

25 maj 2023 @ 11:00 - 12:20

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjesz fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujesz różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiesz ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziesz malować, rzeźbić, rysować. Odbędziesz podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Scena rodzajowa – własny pokój, ogród, kuchnia

Jak jedną, cienką linią, bez odrywania ręki od kartki, narysować martwą naturę albo ogród czy też wnętrze kuchni? Czy to jest w ogóle możliwe? Zapraszamy na warsztat rysunkowy z tematem przewodnim, który jest scena rodzajowa.

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Link do strony MNW

Data: