• To wydarzenie minęło.

Warsztaty artystyczno-ruchowe

15 czerwiec 2023 @ 11:00 - 12:20

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjesz fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujesz różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiesz ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziesz malować, rzeźbić, rysować. Odbędziesz podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.

Pejzaż leśny

Pozytyw czy negatyw – jak narysować, namalować pejzaż przy użyciu dwóch kolorów, białego i czarnego? Czy wtedy możemy opowiedzieć tyle samo, jak przy pomocy kolorów? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak zadziałają kontrastowe zestawienia? Czym równoważymy kompozycję? Na te pytania odpowiemy podczas spotkania, które będzie przygodą z komponowaniem pracy plastycznej.

PROWADZĄCA

Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.

Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej koło restauracji, poziom  -1

Link do strony MNW gdzie znajduje się harmonogram zajęć.

Bilety w cenie 15 zł, można nabyć w kasie MNM oraz online na dwa dni przed wydarzeniem, od godz. 10.00.

Data:
15 czerwiec 2023