• To wydarzenie minęło.

WARSZTATY BA DUAN JIN – rano

26 sierpień 2016 @ 09:00 - 12:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

100zł

To wspaniała okazja dla wszystkich praktykujących qigong oraz sztuki walki, aby zapoznać się z pozostającą wiernej tradycyjnemu przekazowi formą Ośmiu Sztuk Brokatu Generała Yue Fei o 1000-letniej historii.

Warsztaty tej odmiany Yue Fei Ba Duan Jin odbędą się po raz pierwszy w Polsce, w Warszawie, 26 sierpnia. Przeprowadzi je nasz mistrz, Ly Chuanzheng (Antoine Ly), wyjątkowy jak na obecne czasy nauczyciel 7-ej generacji Szkoły Yangjialaojia Taijiquan (Starego Stylu Yang Taijiquan). Nauczył się on tej formy Ba Duan Jin od Mistrza Li Fengzhang’a, który z kolei uczył się jej od Mistrza Wang Zihe, ucznia Mistrza Dou Fenshan’a ze starej linii sztuk walki Taiyi.

Autorstwo prezentowanej na warsztatach formy Ba Duan Jin przypisywane jest słynnemu generałowi Yue Fei (1103-1141) który broniąc północnych granic cesarstwa chińskiego przed hordami Jin, utrzymywał w dobrej kondycji swoich oficerów i żołnierzy właśnie poprzez codzienne wykonywanie tego qigong’u.

Z biegiem czasu ta tradycyjna forma uległa pewnej ewolucji, integrując różne metody takich gałęzi qigong’u, jak dao yin, xing qi, czy nei dan, jednocześnie pozostając wierną tradycyjnemu przekazowi Yue Fei Ba Duan Jin.

W porównaniu do najczęściej nauczanych form Ośmiu Sztuk Brokatu, które są w zasadzie formą qigong’u dao yin, Yue Fei Ba Duan Jin jest bardziej złożonym i trudniejszym do wykonania zestawem ćwiczeń, oferując w zamian lepszą stymulację i zharmonizowanie pracy organów wewnętrznych, a tym samym większą efektywność jako metoda utrzymania zdrowia.

Warsztaty będą dość szczegółowym wprowadzenie do tej formy Ba Duan Jin i zapoznają ich uczestników z zasadami jej prawidłowego wykonywania. Niewiele więcej można zrobić w ciągu trzech godzin przeznaczonych na warsztaty, czy nawet podczas całego dnia. Głębsze opanowanie tego kompletnego zestawu ćwiczeń wymaga dłuższego czasu i dlatego zamierzamy kontynuować wspólną naukę tego systemu, w ramach naszej Fundacji, w przyszłym roku szkolnym.

Zajęcia będą prowadzone w języku francuskim, z tłumaczeniem na polski przez naszego nauczyciela Jana Glińskiego, wieloletniego ucznia Mistrza Ly. Warsztaty będą rzadką okazją bezpośredniego skorzystania z jego wielkiego i długoletniego doświadczenia, płynącego z wielu dekad praktycznego nauczania tradycyjnych sztuk walki.

Warsztaty odbędą się w piątek, 26 sierpnia 2016, w Szkole Podstawowej numer 98, przy ulicy Grottgera 22, na terenie parku Morskie Oko (wjazd od Belwederskiej).

Opłata: 100 zł (90 zł – Przyjaciele Fundacji) gotówką przy wejściu lub (preferowane) wcześniejszym przelewem na konto: Bank PKO SA, Al. Jerozolimskie 65/79, nr konta 08124062181111001058278535.

Data:
26 sierpień 2016