I Europejski Festiwal Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji – Grodków / Sulisław, 16/17 czerwca 2018r

Po wielu miesiącach przygotowań, jesteśmy już na ostatniej prostej jako organizatorzy Pierwszego Europejskiego Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji. Odbędzie się on w Grodkowie i Sulisławiu (woj. opolskie) w dniach 16-17.06.2018 r. Festiwal, będzie pierwszym w długiej historii Starego Stylu Yang Taiji europejskim Festiwalem tej dyscypliny, który w Azji odbywa się cyklicznie od kilkudziesięciu lat, gromadząc co dwa lata międzynarodowe grono adeptów uczestniczących w egzaminach, zawodach i pokazach.

Poza uczestnikami z Europy, m.in. z Francji, Danii, Niemiec i Bułgarii, i oczywiście z Polski, uczestniczyć będą również liczni adepci spoza Europy. Swój udział potwierdzili reprezentanci Tajwanu (około 130 osób), w tym mistrzowie i sędziowie, gdzie swą siedzibę ma Światowa Federacja Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji, a także USA. Oprócz zawodów formy ręcznej, form z użyciem szabli i miecza, swój kunszt, zaprezentują prawdziwi mistrzowie, co powinno stać się także dużą atrakcją dla postronnych obserwatorów. Praktycznie wszyscy przyjezdni będą w naszym kraju po raz pierwszy.  Ich udział w Festiwalu będzie więc nie tylko okazją do sportowego współzawodnictwa, ale także pierwszym kontaktem z polską historią i kulturą.

Aspekt zdrowotny i prozdrowotny naszego Festiwalu jest równoważny z aspektem szlachetnej rywalizacji sportowej. Jednym z głównych celów organizowanego wydarzenia, jest pokazanie, na czym polega filozofia zdrowego i świadomego ruchu, która ma swoje korzenie w wielowiekowej tradycji. Kiedyś taiji było jedną z najskuteczniejszych form walki, obecnie zaś ćwiczenia, znakomicie łączące ruch, oddech i koncentrację, służą przede wszystkim poprawie kondycji i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Festiwal objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego i Starosty Powiatu Brzeskiego. Oto ramowy program naszego Festiwalu:

 • 10 czerwca 2018 (niedziela): przyjazd uczestników sesji treningowych
 • 11-15 czerwca 2018 (poniedziałek – piątek): całodzienne treningi pod kierunkiem Ly Chuang Zheng’a, Mistrza 7 generacji Starego Stylu Yang Taiji, dla uczestników Festiwalu z Francji, Niemiec, Danii i Polski
 • 15 czerwca 2018 (piątek): przyjazd ekipy tajwańskiej i pozostałych uczestników Festiwalu

  FESTIWAL (egzaminy, zawody, pokazy)

 • 16-17 czerwca 2018 (sobota – niedziela)
 • 18 czerwca 2018 (poniedziałek): poranny wyjazd na tygodniowy objazd turystyczny po Polsce (trzy różne trasy)

Zapraszamy!!!

Katalog festiwalu jest dostępna w elektronicznej formie pod linkiem:

 


3 komentarze to "I Europejski Festiwal Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji - Grodków / Sulisław, 16/17 czerwca 2018r"

 • Paweł Kijańczyk
  9 czerwca 2018 (19:44)
  Reply

  Można się przyłączyć ?

  • Fundacja Dantian
   10 czerwca 2018 (07:21)
   Reply

   Witam, zapraszamy na obserwację Festiwalu 16-17 czerwca -w warsztatach z Mistrzem Ly uczestniczą jedynie wcześniej zarejestrowani adepci naszego stylu. Pozdrawiam, J.

 • Fundacja Dantian
  9 czerwca 2018 (22:06)
  Reply

  Zapraszamy!


Got something to say?

Some html is OK