Qigong z okazji Dnia Babci :-)

Za nami kolejne zajęcia w Domu Lekarza Seniora w Warszawie. Nieco inne. Był to dokładnie Dzień Babci. Były precle, była herbatka. No i oczywiście ćwiczenia :-).

Szczególny moment, ponieważ mijają dokładnie trzy lata od mojej pierwszej rozgrzewki w sali gimnastycznej na Kazimierzowskiej, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z Taiji Quan oraz chińską gimnastyką Qigong. Taką właśnie rozgrzewką, tylko w wersji siedzącej, rozpoczęliśmy nasze czwartkowe zajęcia. A wokół mnie Seniorek w wieku mojej babci aż 12, prawdziwy skarb i zaszczyt, a na okrasę nawet jeden Senior!

Były ćwiczenia dla stawów, aby ułatwić przepływ energii między nami a otoczeniem. Były ćwiczenia dla oczu, rozluźniające je i wzmacniające. Była pozycja „trzech kół” , intensyfikująca oraz regulująca przepływ energii. Mocne i sprzyjające zdrowiu!

Jest to też szczególny moment ponieważ trzy lata temu spotkałam Marzenkę i Janka, wspaniałych ludzi, twórców Fundacji Dantian, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym teraz ja mogę się dzielić tym co otrzymałam! Na przykład z Seniorami z Domu Lekarza Seniora!

Dziękuję serdecznie!

Kahuna


1 Reply to "Qigong z okazji Dnia Babci :-)"

  • Anna
    26 stycznia 2016 (09:40)
    Reply

    Z dużą przyjemnością czytam wpisy na blogu. Są ciepłe, życzliwe i sprawiają, że człowiek się uśmiecha. A ten wpis jest szczególnie pozytywny. Ja też dziękuję 🙂


Got something to say?

Some html is OK