Relacja z warsztatów w Puszczy z Fundacją Dantian

Wróciliśmy z Puszczy Białowieskiej z warsztatów “Wibrujące serce puszczy” napełnieni energią. W trakcie przedpołudniowych ćwiczeń z Janem Glińskim, praktykowaliśmy szereg systemów qigongu. Rozruchem porannym był Codzienny Rytuał Zdrowia, przeplatany wybranymi ćwiczeniami z Ośmiu Kawałków Brokatu (ćwiczenia znajdziecie na naszej Platformie Edukacyjnej www.qifit.pl).

Mieliśmy również możliwość spróbować szereg zaawansowanych praktyk taoistycznego Qigongu Feng-Shui, mającego jako główny cel rozwinięcie i wzmocnienie subtelnych percepcji. Ćwiczyliśmy m.in.:

👉 Qigong „Obudzenie smoka”, na wzmocnienie qi.

👉 „Qigong Wiatru i Wody”, na rozwinięcie subtelnej percepcji.

👉 „Medytację Czterech Kierunków”, na zwiększenie percepcji stron świata i regulowanie przepływu Qi pięciu podstawowych narządów: Wątroby, Serca, Śledziony, Płuc i Nerek.

👉 „Medytację Purpurowego Światła”, na zwiększenie komunikacji z naturalnymi siłami wszechświata.

Popołudnia z ruchem i qigongiem naprzemiennie należały do naszych instruktorek: Marzeny Rostkowskiej i Katarzyny Kieraś. Na zajęciach z Marzeną mogliśmy poćwiczyć kręgosłup, delikatność ruchów bioder, kreśląc zegar pod miednicą i klatką piersiową. Następnie, mogliśmy naładować się dynamicznym ruchem przy rozgrzewce kija taiji oraz zabawą z piłeczkami do tenisa. Były to zajęciach w parach, pracowaliśmy nad koordynacją i umiejętnością wyczucia siebie i partnera.

Katarzyna prowadziła zajęcia z wizualizacji, z uelastyczniania i doenergetyzowania oczu, wprowadzając także elementy długiej formy taiji naszego Starego Stylu Yang. Mimo takiej ilości i różnorodności zajęć, mieliśmy też czas na spacery po okolicy, lektury, poznawanie bogatej, puszczańskiej przyrody, a smaczne posiłki przy wspólnym stole pod wierzbami sprzyjały ciekawym rozmowom.

👉 Lato jeszcze trwa, ale już teraz zapraszamy Was na nasze kolejne wyjazdowe warsztaty qigongu, tym razem na drugim krańcu Polski, w Dusznikach-Zdrój, między 20 i 26 września 2021. Więcej informacji wkrótce…


1 Reply to "Relacja z warsztatów w Puszczy z Fundacją Dantian"

  • Krysia
    26 lipca 2021 (14:52)
    Reply

    Przecudownie spędzone 6 dni z fantastycznymi instruktorami z niezwykle cenną wiedzą, w pięknym miejscu, z wspaniałą energią emanującą od wszystkich uczestników. Komfortowe warunki pobytu, wspaniałe posiłki, NIEZWYKLE gościnni i przyjaźni gospodarze tego Ośrodka wzbogacają wspomnienia … PIĘKNIE BYŁO …


Got something to say?

Some html is OK