Warsztaty artystyczno-ruchowe

Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjesz fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła (…)

Warsztaty artystyczno-ruchowe

Tematem kolejnego spotkania będzie szorstkość wonnej kory. Czy znasz frotaż? Jest to technika wymyślona latach 20. XX wieku przez artystę Maxa Ernsta. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których seniorzy nauczą się (…)

Warsztaty artystyczno-ruchowe

Fantazyjny kształt liści, to tytuł kolejnego spotkania w MNW. Sudium natury, kształty, kolory i struktury roślin mogą zostać uwiecznione za pomocą malarskiego albo rysunkowego szkicu. Zapraszamy seniorów do wspólnego zwiedzania (…)

Warsztaty artystyczno-ruchowe

Graficzny kontur traw. Rośliny, trawy, kwiaty od wieków są inspiracją do pracy twórczej. Jeśli zajrzymy do muzealnej galerii, to właśnie botaniczne ujęcia mogą otworzyć przed nami studium natury, zauroczyć detalami (…)

Warsztaty artystyczno-ruchowe

Tkanina z Witkacym.Uszyć albo skleić z drobnych ścinków materiału obraz? Czemu nie! Taka przygoda z tkaniną, jej strukturą, fakturą, motywami jest możliwa. A wszystko inspirowane przebogatą twórczością Witkacego prezentowaną na (…)

Warsztaty artystyczno-ruchowe

Kolaż surrealistyczny.Czy kiedykolwiek próbowałeś wycinać z gazet postacie, przedmioty i zwierzęta, a następnie skomponować z nich obraz? To niesamowita przygoda w odnajdowaniu nowych form i znaczeń. Tym razem inspiracją dla (…)