Wydawnictwo

Nasze Wydawnictwo Fundacji Dantian zostało założone w czerwcu 2016 w Warszawie. Pierwszą wydaną pozycją jest tłumaczenie z języka francuskiego książki Mistrza Antoine Ly:  “Nowe odczytanie Taijiquan – podróż między materialnością a duchowością”.

W 2021 roku wydaliśmy drugie wydanie, poprawione i podzieliśmy książkę na dwie części, papierową oraz elektroniczną. Książka to kompendium wiedzy o Starym Stylu Yang – historia, filozofia i teoria znajduje się w pierwszej, papierowej wersji. Druga część książki jest aktualnie dostępna tylko w wersji elektronicznej na platformie www.qifit.pl i zawiera szczegółowy opis poszczególnych ruchów długiej formy plus materiał video: 3 godziny i 25 minut  nagrań z zapisem sekwencji formy prezentowanej przez Mistrza Ly i głównego Mistrza Deng Shihai.

Nowe odczytanie taijiquan cz.I

Nowe odczytanie taijiquan cz.II

Zdrowie z udziałem własnym

Taijiquan i Taoizm

Nowe Odczytanie Taijiquan, cześć I, teoria

• Autor: Antoine Ly
  • Tytuł: Nowe odczytanie Taijiquan, wydanie III, część I
  • Wydawnictwo Fundacji Dantian
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  • Format: 19.0 x 26.0 cm
  • Grubość: 1,9 cm
  • Ilość stron: 198
  • Rok wydania 2023
  • ISBN: 978-83-945406-5-4

Książkę można kupić przez Allegro

Recenzje

Jan Gliński z przedmowy do wydania polskiego cz.I.:

„Mimo, że część praktyczna książki dotyczy długiej formy Starego Stylu Yang, treść całości, silnie osadzona w tradycyjnej kulturze chińskiej, powinna zainteresować każdego zgłębiającego tajniki taiji quan bez względu na praktykowany konkretny styl i jego odmianę. W tym kompendium wiedzy znajdzie również coś dla siebie także ten, kto interesuje się innymi tradycyjnymi sztukami walki gdyż, jak mówi stare chińskie przysłowie, „jest wiele dróg prowadzących na szczyt góry, ale księżyc widziany z jej szczytu wygląda dla wszystkich podobnie”.

Krzysztof Operacz prowadzący blog Taiji po polsku:

“(…) Książka jest podzielona na dwie części + niewielki suplement. W pierwszej części (154 strony) – teoria. Dużo. W zasadzie materiału jest tam tyle, że można by z tego wykroić oddzielną książkę. Spektrum tematów szerokie: od rozgrzewki, przez filozofię do teorii walki (…)
(…) To duża „cegła” amerykańskiego rozmiaru i dobrze wydrukowana. Nie wygląda, żeby miała się rozpaść, a to dla mnie ważne. Nie lubię mieć pliku pojedynczych kartek. Duża, czytelna czcionka – radość dla moich starych oczu. Cała książka zawiera masę wyraźnych czarno-białych ilustracji – przejrzystych i dużych. Na końcu znajdujemy kolorową wkładkę (…) więcej ciekawostek o książce pod linkiem: http://www.taijipopolsku.pl/nowe-odczytanie-tai-chi/

Nowe Odczytanie Taijiquan, cześć II, praktyka

W tej drugiej, elektronicznej części książki znajdziesz dokładny opis 83 sekwencji Starego Stylu Yang, krok po kroku, wraz z ilustracjami i materiałami filmowymi.

Możesz ją zakupić klikając w klawisz prowadzący do Qifit

QiFit

Zdrowie z udziałem własnym, Tadeusz Mazur, Elżbieta Szczygieł

Autor: Tadeusz Mazur, Elżbieta Szczygieł
Tytuł: Zdrowie z udziałem własnym, wydanie II
Wydawnictwo Fundacji Dantian
Oprawa: Miękka
Format: 13.0 x 20.0 cm
Grubość: 0,8 cm
Ilość stron: 151
Rok wydania: 2023
ISBN: 978-83-945406-6-1

Książka w prosty i czytelny sposób przedstawia ujęcie zdrowia jako zbioru współzależnych elementów, które dopiero w połączeniu dają uczucie dobrostanu i komfortu. To obraz zdrowia widziany oczami neurologa, fizjoterapeuty i wrażliwego człowieka. To też książka o roli dotyku jako czynnika wzmacniającego kontakt z drugim człowiekiem i ze sobą samym oraz o arcyważnym, osobistym zaangażowaniu w proces zdrowienia, ponieważ tylko wtedy mobilizujemy swoje siły, szukamy nowych rozwiązań, uczymy się ich i pracujemy, wdrażając je w życie. Według Dra Tadeusza Mazura „[…] starość to nie metryka, to suma błędów wobec samego siebie”. Zatem bierzmy sprawy w swoje ręce, zaczynając od fachowej literatury.

Możesz ją zakupić klikając w sklep

Taijiquan i Taoizm, Antoine Ly – Hanxuzi

Autor: Antoine Ly – Hanxuzi
Tytuł: Taijiquan i Taoizm
Wydawnictwo Fundacji Dantian
Oprawa: Miękka
Format: 15.0 x 20.5 cm
Grubość: 0,8 cm
Ilość stron: 100
Rok wydania 2022

Taijiquan to poznanie filozofii taoistycznej poprzez ciało

Inspirowany pytaniem swojego Mistrza, profesora Deng Shihai, Antoine Ly przedstawia nam na tych stronach swoją właśną podróż i dzieli się osobistymi przekonaniami.

Po prawie pięćdziesięciu latach codziennej praktyki, robi to zgodnie z chińską tradycją:

• najważniejsze jest powiedziane jako pierwsze, często poprzez cytaty
  • potem następują wyjaśnienia, które rzucają światło na różne aspekty tych enigmatycznych tekstów
  • wreszcie przedstawia ważne teksty spośród najstarszych dotyczących taiji, wraz z ich tłumaczeniem,

Praca ta rozszerza jego książkę „La Nouvelle Lecture du Taijiquan”, polskie tłumaczenie: Nowe odczytanie Taijiquan (Wydawnictwo Dantian 2016 i 2021), biorąc za punkt wyjścia jej rozdział 5 – „Taijiquan, boks filozoficzny”.

Autor poszukuje jedynie zjednoczenia ze swoją Sztuką, pragnie „dosiąść wiatru”, aby powrócić do najwyższej Pustki, w której mieści się Dao.

Autorem przedmowy jest Jan Gliński